Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Michał Szmyd / Na zdjęciu: Dawid Lampart, Mikkel Michelsen

Żużel. PGE Ekstraliga. Piotr Więckowski: Zbyt dużo apetytów było rozbudzonych. Zabrakło nam czujności (wywiad)

Michał Mielnik
Michał Mielnik
W niedzielę Speed Car Motor Lublin przegrał na własnym torze z Stelmet Falubazem Zielona Góra 49:41. - Wydaje mi się, że zbyt dużo apetytów było rozbudzonych po wygranym meczu w Toruniu - powiedział po spotkaniu wiceprezes Motoru Piotr Więckowski.

Michał Mielnik, WP SportoweFakty: Jesteśmy po przegranym dla pana drużyny spotkaniu z Stelmet Falubazem Zielona Góra. Jak oceni pan przebieg tego spotkania?

Piotr Więckowski, wiceprezes Speed Car Motoru Lublin: Przeciwnik bardzo wymagający z aspiracjami na mistrzostwo polski. Ponadto naszpikowany samymi gwiazdami formatu światowego. W pewnym momencie mecz był na styku. Niestety w końcówce koledzy z Zielonej Góry nam odjechali. Taki jest sport.

To czego Motorowi zabrakło w końcówce spotkania, aby wygrać?

Po prostu Falubaz był lepszy. Nic więcej.

Zobacz także: Żużel. Mają nazwiska, bogate CV, a jadą piach. Czy Kasprzak i Protasiewicz są mocni już tylko na papierze?

Przed spotkaniem odbywały się intensywne przygotowania do meczu. Zamknięte treningi, przyjazd całej drużyny. Wydawało się, że wszystko idzie w dobrą stronę. 

Wydaje mi się, że zbyt dużo apetytów było rozbudzonych po wygranym meczu w Toruniu. Zawsze się tego obawiam, bo wszystkich opanowuje huraoptymizm, a mnie lekki strach, że nie wszystko może pójść po naszej myśli. Trzeba być czujnym i być może takiej czujności nam zabrakło.

ZOBACZ WIDEO: Robert Kempiński stracił pamięć. Zobacz dlaczego

Przed meczem drużyna gości miała sporo zastrzeżeń do toru. Były one uzasadnione? 

To jest pewnego rodzaju gra psychologiczna. Przyjeżdżają goście i zawsze muszą zrobić takie ruchy, aby gospodarz nie miał z górki, a pod górkę z przygotowaniem pod siebie pewnych rzeczy. Z taką grą spotykamy się za każdym razem. Gdy my jedziemy na mecz to również jesteśmy zawsze niezadowoleni z przygotowania toru. 

Spotkanie z Falubazem było pierwszym, które nie miało statusu zagrożonego. Mogliście zrobić z torem wszystko, co chcieliście. Nawierzchnia była taka jaką chcieli zawodnicy?

To nie jest takie proste, aby zrobić tor w temperaturze ponad 30 stopni. Trzeba być świadomym, że gdyby była to temperatura ok. 16 stopni to inaczej taki tor przygotowałoby się, a inaczej jest to przy takich afrykańskich warunkach. 

O ile po meczu w Toruniu Dawid Lampart był niemalże noszony na rękach i został okrzyknięty bohaterem meczu, tak w niedzielę pojechał nieco słabiej. Skąd takie wahania formy? 

Żaden zawodnik nie jest maszyną. Cały zespół pojechał niż to się działo w Toruniu. Nie możemy porównywać meczu w Toruniu do tego z Falubazem. To były całkowicie dwa różne mecze. Nie możemy mieć pretensji do żadnego zawodnika, a przeciwnicy byli bardzo mocni. 

Znowu bardzo dobrze pojechał Wiktor Lampart, który wyrasta na lidera drużyny.

Cieszy nas to, że nasi juniorzy dobrze punktowali. To bardzo dobry prognostyk przed przyszłością. 

Zobacz także: Żużel. Falubaz - Motor: Lampart przyćmił seniorów. Duński duet brzydki, ale skuteczny (noty)

Przed wami miesiąc przerwy. Jakie ma pan plany na tę przerwę? 

Chcemy pracować z młodzieżą, bo chcemy przygotować paru młodych adeptów do egzaminów na licencję oraz startować w zawodach młodzieżowych.

A odnośnie pierwszej drużyny?

Pierwsza drużyna będzie miała raczej pracowity miesiąc, bo inny ligi tak nie pauzują tak jak nasza. Ta przerwa jest raczej odpoczynkiem dla kibiców i działaczy niż dla zawodników.

Kup bilet na wielki finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie! -->>

Które miejsce zajmie Speed Car Motor na koniec sezonu?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (4):

 • simon68 Zgłoś
  Nie wiem czy dam radę wytrzymać krytyczną ocenę kolegi AveMotor:)))
  • pz0 Zgłoś
   Za przeproszeniem pier*olenie. Leszno jakoś nie marudzi na tor. W tamtym roku naszym nie przeszkadzała nawierzchnia nigdzie, w tym roku jakoś tak panienkowato. Nie chrzanić tylko zasuwać
   Czytaj całość
   ba tym co jest danego dnia.A na treningach nie można sprawdzić jak się zachowuje nawierzchnia w różnych warunkach? Dziecinada z tymi tłumaczeniami. Wiktor jakoś nie miał problemów. Nawet gdyby był na każdym meczu inny tor to powinni mieć wszystko opanowane już dawno w każdych warunkach.
   • krynston Zgłoś
    Ja akurat byłem gotowy na przegraną. Przecież przyjechała drużyna kompletna, Vaculik, Dudek, Pedersen. Nawet PePe i MJJ to poważni jeźdźcy. My mamy jednak dziury w składzie w postaci
    Czytaj całość
    Dawida i Roberta- nie wiadomo na kogo postawić (przykład w Toruniu i w Lublinie z Falibazem), pozostali też nie są zawodnikami tej klasy co seniorzy Falubazu. Na pewno lepsi jesteśmy na juniorce ale nasze niedogadanie się z torem tą różnicę zniwelowało. Ciągle też nie jeździmy parą co skutkuje traceniem punktów na trasie lub przeszkadzaniem sobie w pościgach. Jesteśmy w stanie powalczyć z drużynami gdzie też są dziury w składzie- Gorzów (nierówny KK, Thomsen, słaby Pająk) i Częstochowa (Miedziński, Przedpełski i juniorka) ale nie z tak solidnymi jak Leszno, Wrocław czy Zielona. Nawet z obecnym GKM na naszym torze moglibyśmy przegrać, bo są równi i wykorzystaliby nasze dziury w składzie.
    Wszystkie komentarze (4)

    Komentarze (4)

    PRZEJDŹ NA WP.PL