WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Michał Chęć / Na zdjęciu: Krzysztof Buczkowski [ż], Przemysław Pawlicki [b], Paweł Miesiąc [n]

PGE IMME: na liście startowej turnieju doszło do dwóch zmian

Wojciech Ogonowski
Wojciech Ogonowski
Krzysztof Buczkowski oraz Mikkel Michelsen dołączą do stawki uczestników tegorocznych PGE Indywidualnych Międzynarodowych Mistrzostw Ekstraligi. Obaj są pierwsi na liście zawodników oczekujących.

Kup bilet na wielki finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie! -->>

Po ogłoszeniu dalszej rekonwalescencji Taia Woffindena  jasnym stało się, że zawodnik Betard Sparty Wrocław nie wystąpi 12 lipca w Gdańsku. Jego miejsce zajmie pierwszy zawodnik oczekujący, Krzysztof Buczkowski. Przypomnijmy, że zasady nominacji do PGE IMME są takie, iż liczy się średnia biegopunktowa uzyskana przez zawodników po 8. rundzie PGE Ekstraligi (powołania na zawody były przed zaległym meczem MRGARDEN GKM Grudziądz - Get Well Toruń).

Przeczytaj także: Deklaracja Chrisa Holdera. Obiecał, że nie zostawi Get Well Toruń nawet po spadku

Jest również niemal pewne, że w PGE IMME będzie jeszcze jedna zmiana na liście startowej. Jak się dowiedzieliśmy, jeszcze w tym tygodniu zostanie podany skład polskiej reprezentacji na finał Drużynowych Mistrzostw Świata Juniorów w Manchesterze. Zawody odbędą się 12 lipca, a murowanym kandydatem do występu w Anglii jest Maksym Drabik, który został nominowany do występu w PGE IMME, ale z oczywistych względów nad morzem się nie pojawi. Jego miejsce w Gdańsku zajmie drugi na liście oczekujących, a więc zawodnik Speed Car Motoru Lublin - Mikkel Michelsen.

Zawodnika z dziką kartą poznamy 9 lipca podczas konferencji prasowej, która odbędzie się w Gdańsku. Na liście zawodników oczekujących, zgodnie z komunikatem PGE Ekstraligi znajduje się aktualnie jeszcze Kenneth Bjerre, który mógłby zastąpić któregoś z pozostałych zawodników, gdyby do czasu zawodów doszło jeszcze do ewentualnych kontuzji.

Przeczytaj także: Byczy kolektyw znów dał o sobie znać. Świetny Przemysław Liszka

PGE IMME odbędzie się 12 lipca o godz. 19:00. Transmisję zapowiada nSport+. Na stadionie im. Z. Podleckiego wystartują przedstawiciele wszystkich drużyn najlepszej żużlowej ligi świata. Bilety na zawody można kupować za pośrednictwem strony bilety.speedwayevents.pl.

ZOBACZ WIDEO: Dudek to nie Gollob, a trener mu nie pomaga

na Facebooku.

Komentarze (3):

    PRZEJDŹ NA WP.PL