Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Materiały prasowe / Start Gniezno / Na zdjęciu: Stadion Startu Gniezno

Dawid Cieślewicz wrócił na tor. Miał dziewięć lat przerwy (wideo)

Mateusz Domański
Mateusz Domański
Po dziewięcioletniej przerwie na tor wrócił Dawid Cieślewicz. W środę emerytowany żużlowiec odbył trening na gnieźnieńskim owalu. W sobotę natomiast ścigać się będzie w zawodach.

Dawid Cieślewicz to wychowanek Startu Gniezno. W swojej karierze podpisywał kontrakty z klubami z Gniezna, Łodzi, Gdańska czy Opola. Cieślewicza nie oszczędzały kontuzje. W 1998 roku doznał groźnego urazu kręgosłupa, który miał wpływ na jego dalsze losy. 12 lat później kontuzja ta się odnowiła. Tym razem uraz zagrażał życiu zawodnika, wobec czego Dawid Cieślewicz postanowił zakończyć karierę.

Czytaj także: Żużel. Start - Unia: Junior cichym bohaterem. Atomowa para wciąż w gazie (noty)

Po dziewięciu latach przerwy były żużlowiec postanowił wrócić na tor. Trenował w Gnieźnie, by odpowiednio przygotować się do sobotniego pojedynku Polaków z Norwegami (w kategorii amatorskiej). Ten mecz odbędzie się na gnieźnieńskim owalu, a jego początek zaplanowano na godzinę 14:00.

Czytaj także: Rafael Wojciechowski: Możemy pozwolić sobie na eksperymenty (wywiad)

Jak radził sobie Dawid Cieślewicz?Kup bilet na wielki finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie! -->>

Jak oceniasz postawę Dawida Cieślewicza podczas tego treningu?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (13):

 • Don Diego SKS START Zgłoś
  No i ogólnie po 9 letniej przerwie widać że nadal jest power :) SZACUN DAWID!Fajfer,Cieślewicz,Jabłoński,Gomólski te osoby już na zawsze będą stanowiły silny zespół w Gnieźnie.Z
  Czytaj całość
  pokolenia na pokolenie :)
  • Don Diego SKS START Zgłoś
   Oglądałem z ciarami na plecach ten filmik....Przypomniały się późne lata 90-te jak CIELAKI pomykali przy W25. ZAWSZE kibicowałem akurat tym chłopakom,patrzyłem jakimi furami się
   Czytaj całość
   rozbijają a znałem ich wszystkie od niebieskiego fiacika126p Tomka. Dawida Fiata Uno jak zaczynali swoją przygodę po późniejsze mega auta na tamte czasy Vectre ,Calibre,Honde crx del sol, Audi A4,Lexusa GS że już o busach nie wspomnę. Nie znali strachu operowali gazem tak jak potrzeba:) ZAWODOWCY.Żal i smutek że tak prędko stracili mamę a później tatę.....Kariery moment pokończyli. SUPER znowu zobaczyć Dawida na betonie!!!!SZOK!!!Brakuje Tomka no i Marka ale oni to słyszałem że trochę inaczej chyba się prowadzą....POWODZENIA. Mega,mega fajny powrót!!!!!
   • Only Retro Speedway Zgłoś
    Dobry był z niego betoniarz, ale pamiętam, że Lublin potrafił robić tak ciężkie tory, że Dawid nie mógł się na nich złożyć.Ciekawe ilu w Gnieźnie pojawiło się łącznie
    Czytaj całość
    Cieślewiczów, Fajferów, Gomólskich i Jabłońskich, ale na oko bardzo dużo. Mogą się mylić, ale na przykład Tomka Cieślewicza zapamiętałem całkiem dobrze, podobała mi się jego płynność jazdy, ale zdecydowany gnieźnieński nr 1 to dla mnie Mirek Jabłoński.
    Wszystkie komentarze (13)

    Komentarze (13)

     Wszystkie komentarze (13)
     PRZEJDŹ NA WP.PL