WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Materiały prasowe / Speed Car Motor Lublin / Na zdjęciu: Stadion Motoru Lublin.

Żużel. PGE Ekstraliga. W Lublinie ruszył przetarg na nowy stadion. To będzie centrum sportów motorowych

Michał Mielnik
Michał Mielnik
W czwartek ruszył przetarg na koncepcję budowy nowego stadionu żużlowego w Lublinie. Kandydaci mają czas przez najbliższe siedem dni, aby stworzyć projekt obiektu, a także parkingu, kładki nad rzeką i zadaszenia.

Kup bilet na wielki finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie! -->>

Podczas czerwcowej konferencji prasowej prezydent miasta Krzysztof Żuk zaprezentował zamysł na nowy stadion żużlowy w Lublinie. Nowy obiekt ma pomieścić od 17 do 20 tysięcy widzów. Ponadto są dwa warianty zadaszenia. Jednym z nich jest częściowe zadaszenie (trybuny oraz tor), drugim pełne zadaszenie z otwieranym dachem (na wzór PGE Narodowego). - Skoro jesteśmy w najlepszej lidze, zbudujemy najlepszy stadion żużlowy w Polsce - deklarował prezydent

Jak informuje "Dziennik Wschodni", stadion ma być przeznaczony nie tylko do żużla. Na obiekcie mają odbywać się zawody z takich dyscyplin jak supercross, karting, drifting, freestyle, motocross i miniżużel. Ponadto miasto chce wykorzystać stadion do konferencji, pokazów czy targów. 

Zobacz także: Żużel. PGE Ekstraliga. Piotr Więckowski: Zbyt dużo apetytów było rozbudzonych. Zabrakło nam czujności (wywiad)

Wykonawca nowego stadionu w Lublinie zobowiązany będzie także do wybudowania kładki nad Bystrzycą, która połączy stadion z ulicą Rusałka oraz parking na ok. dziewięć kondygnacji (dwie pod ziemią, siedem nad). Architekci mają przed sobą trzy etapy prac. Pierwsza to powstanie kompletnego, wielobranżowego projektu, kolejna to wywiad środowiskowy, a trzeci to kosztorys i pełna dokumentacja. 

Nowy stadion żużlowy w Lublinie, jak zadeklarował prezydent Krzysztof Żuk, ma powstać w latach 2021-2022.

ZOBACZ WIDEO: Tor cały czas zaskakuje Miesiąca i kolegów. Zobacz skrót meczu Speed Car Motor Lublin - Stelmet Falubaz Zielona Góra

Czy do 2022 roku w Lublinie powstanie nowy stadion żużlowy?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (13):

    Pokaż więcej komentarzy (10)
    PRZEJDŹ NA WP.PL