Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Leon Madsen WP SportoweFakty / Jarosław Pabijan / Na zdjęciu: Leon Madsen

Żużel. SEC. Leon Madsen: Recepta na sukces? Sto procent oddania żużlowi (wywiad)

Dawid Borek
Dawid Borek
- Zrobię, co w mojej mocy, żeby utrzymać ten tytuł - mówi Leon Madsen, aktualny mistrz Europy, przed startem nowego sezonu SEC. - Recepta na sukces? Sto procent oddania żużlowi - podkreśla Duńczyk.

One Sport: Jak to jest być mistrzem Europy?

Leon Madsen, aktualny mistrz Europy: To miłe uczucie. Jest mi z tym bardzo dobrze. To naprawdę wielka sprawa, że udało mi się osiągnąć ten cel.

Jak wyglądała pana droga do sukcesu?

Mnóstwo ciężkiej pracy, pełne poświęcenie i nieposkromiona wola zwycięstwa.

Gdyby miał pan to jakoś wyskalować, to na jakim poziomie były te wszystkie wyrzeczenia?

Najwyższym, jaki mogę sobie tylko wyobrazić. Zawsze pracowałem bardzo ciężko, żeby realizować postawione przed sobą cele, ale w ostatnich kilku latach to wszystko nabrało jakiegoś niesamowitego rozpędu i teraz możemy oglądać tego efekty.

ZOBACZ WIDEO: Totalna dominacja mistrzów Polski! Zobacz skrót meczu Fogo Unia Leszno - forBET Włókniarz Częstochowa

Co w tym czasie zmieniło się w pana myśleniu o żużlu?

Nie wiem, chyba niewiele. Wydaje mi się, że wszystko zostało po staremu. Patrzę na żużel w podobny sposób. Cały czas kocham się ścigać, jeździć na motocyklu i wciąż mogę to robić. W dalszym ciągu mam wysokie ambicje, stawiam przed sobą nowe cele i dzięki temu jestem bardzo szczęśliwy. Spoglądam w przyszłość z wielkim optymizmem.

Jak ten tytuł może wpłynąć na pana dalszą karierę?

Dobre pytanie. Wiem jedno - mistrzostwo Europy znaczy dla mnie naprawdę bardzo dużo. To daje mi większą pewność siebie, tym bardziej, że wiem, ile ciężkiej pracy w to włożyłem. Kiedy widzisz, że cały ten wysiłek procentuje i są odpowiednie rezultaty, to stajesz się jeszcze bardziej napędzony.

Zastanawiał się pan kiedyś, dlaczego ten sukces przyszedł akurat teraz? W przeszłości był już pan uczestnikiem SEC, ale jeszcze nigdy nie ścigał się z taką skutecznością.

Przez ostatnie lata na pewno nie próżnowałem. Stałem się też nieco starszy i zdobyłem znacznie więcej doświadczenia. To wszystko złożyło się w jedną całość.

Warto jest być mistrzem Europy? Myśli pan, że to duży prestiż?

W ostatnich latach poziom mistrzostw Europy zdecydowanie się zwiększył. W tej chwili to są bardzo trudne zawody. Rywalizuje tam mnóstwo dobrych zawodników. Moim zdaniem, zwycięstwo w tym cyklu to naprawdę duże osiągnięcie. Można też potraktować to jako krok w kierunku Grand Prix.

No właśnie! Skoro już zahaczył pan o Grand Prix, to w tym sezonie łączy pan starty w mistrzostwach świata i mistrzostwach Europy. W przeszłości niewielu zawodników się na to decydowało. Jak sobie pan z tym radzi?

Nie mam zbyt wielu lig na swojej głowie, więc zyskuję znacznie więcej czasu na koncentrację i regenerację.

Jaki ma pan plan na SEC 2019? Chciałby pan być mistrzem Europy po raz drugi?

Tak, oczywiście! Zrobię, co w mojej mocy, żeby utrzymać ten tytuł. Nie mogę się już doczekać startu tegorocznego cyklu. Będę chciał pokazać się z jak najlepszej strony, zresztą tak samo jak w Grand Prix.

Wie pan już, co zrobić, żeby utrzymać się na szczycie?

Wydaje mi się, że tak. Spróbuję potwierdzić to w trakcie sezonu. Na pewno jestem w dobrej formie. Nadal utrzymuję się na wysokim poziomie. Obecnie znajduję się w czołówce najskuteczniejszych zawodników polskiej ligi. Mam wrażenie, że wszystko idzie w dobrą stronę.

Jak to się stało, że w stosunkowo krótkim czasie zmienił się pan w jednego z najlepszych zawodników na świecie?

Recepta jest taka, że trzeba być w stu procentach oddanym temu sportowi. Jeżeli naprawdę chcesz coś osiągnąć, to musisz do tego dążyć. Nie ma mowy o żadnym odpuszczaniu. Najpierw musisz chcieć, a potem włożyć w to mnóstwo ciężkiej pracy.

Czytaj także:
Żużel. "Dzika karta" dla Przedpełskiego to nagroda za eliminacje. "Gdybym był niżej, nie byłbym brany pod uwagę"
SEC. Nicki Pedersen: Wszystko jest możliwe

TAURON zaprasza na Speedway Euro Championship w Bydgoszczy. Oglądaj w Eurosporcie!

Czy Leon Madsen obroni tytuł mistrza Europy?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (1):

Komentarze (1)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL