Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Bartosz Zmarzlik WP SportoweFakty / Jakub Brzózka / Na zdjęciu: Bartosz Zmarzlik

PGE IMME: gorzowianie groźni, ale czy będą na podium?

Wojciech Ogonowski
Wojciech Ogonowski
Podczas PGE Indywidualnych Międzynarodowych Mistrzostw Ekstraligi, które odbędą się w Gdańsku 12 lipca truly.work Stal Gorzów będą reprezentować Bartosz Zmarzlik i Szymon Woźniak.

Czy Zmarzlik wygra swoje pierwsze PGE IMME? Szanse "żółto-niebieskich" dla speedwayekstraliga.pl analizują Piotr Kaczmarek i Krzysztof Frączek.

Piotr Kaczmarek: - Dla kibiców speedwaya PGE IMME są gwarancją niesamowitych emocji na torze. W gronie gwiazd najlepszej żużlowej ligi świata nie mogło zabraknąć jej najskuteczniejszego zawodnika. Bartosz Zmarzlik należy to tej grupy żużlowców, dla których liczy się zwycięstwo w każdym biegu. Nigdy nie odpuszcza, zawsze walczy i jak sam mówi, nie ma zawodów doskonałych, bo zawsze można coś poprawić.

Przeczytaj także: Wstydliwa historia w Krakowie. To największa taka klęska w XXI wieku

Jak radził sobie Zmarzlik podczas PGE Indywidualnych Międzynarodowych Mistrzostw Ekstraligi na torze w Gdańsku? W pierwszym turnieju rozegranym w 2016 roku zajął ósme miejsce. W kolejnej edycji po rundzie zasadniczej miał na swoim koncie 12 punktów, wygrał półfinał, a w wielkim finale zajął trzecie miejsce. Przed rokiem w turnieju głównym zgromadził 11 punktów, a w półfinale był trzeci i został sklasyfikowany na siódmym miejscu.

ZOBACZ WIDEO Synowiec: Rolnicy modlą się o deszcz, Stal o zdrowie Zmarzlika

W PGE Ekstralidze Bartosz Zmarzlik po VIII rundach miał średnią biegową 2,372 punktu. Żużlowiec truly.work Stal Gorzów wygrał 21 biegów, 15 razy był drugi, 4 razy dojechał do mety na trzecim miejscu, a jeden bieg zakończył na ostatnim miejscu.

Piąta średnia biegowa w PGE Ekstralidze, najlepszy żużlowiec w szwedzkiej Elitserien z kosmiczną średnią 2,914 (32 zwycięstwa w 35 biegach) i trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej FIM Speedway Grand Prix. Bartosz Zmarzlik to gwarancja nie tylko niesamowitych emocji na torze, ale również "maszynka" do zdobywania punktów. Czy wychowanek gorzowskiej Stali wygra swoje pierwsze w karierze PGE IMME? Przekonamy się 12 lipca w Gdańsku, ale jednego możemy być pewni, Bartek zawsze, gdy staje pod taśmą, walczy o zwycięstwo.

Mój typ: 2. miejsce

Krzysztof Frączek: - Moim zdaniem Szymon Woźniak może namieszać w stawce podczas PGE IMME w Gdańsku. Pewnym handicapem będzie dla niego to, że nie tak dawno, bo 5 czerwca, startował w ćwierćfinale Indywidualnych Mistrzostw Polski, który odbywał się właśnie w Gdańsku. Woźniak zaprezentował się bardzo dobrze, ponieważ zdobył 13 punktów i okazał się najlepszy w tych zawodach. Jeśli zdecyduje się zastosować podobne ustawienia w swoim sprzęcie na gdański tor co ostatnio, to może przynieść mu zadowalający wynik.

Szymon Woźniak do VIII rundy PGE Ekstraligi uzyskał średnią 2,026. W ośmiu meczach, co stanowiło 38 startów, uzyskał łącznie 70 punktów i 7 bonusów. Dziesięciokrotnie wygrywał swoje wyścigi, szesnaście razy był drugi, osiem razy przyjechał na trzecim miejscu i tylko czterokrotnie przyjeżdżał na linię mety ostatni.

Przeczytaj także: Człowiek ze Stali ratujący honor Get Well Toruń. Jason Doyle w zimie będzie rozchwytywany

W tym sezonie Woźniak stał się jednym z liderów truly.work Stali Gorzów. Zawodnik pochodzący z Tucholi najlepsze występy w PGE Ekstralidze zanotował w spotkaniach na własnym torze. Zarówno w meczu ze Speed Car Motorem Lublin i MRGARDEN GKM Grudziądz zdobył 11 punktów i dwa bonusy. Z kolei najsłabszy występ zanotował w lubuskich derbach, kiedy to przeciwko Stelmet Falubazowi Zielona Góra uzyskał tylko 6 punktów.

W porównaniu do zeszłego roku Woźniak zdecydowanie poprawił swoje wyniki w obecnym sezonie. Ma to swoje odzwierciedlenie w udziale w tegorocznych PGE IMME, w których będzie miał okazję po raz pierwszy ścigać się wśród szesnastu najlepszych zawodników PGE Ekstraligi. Czy los do niego się uśmiechnie i jako debiutant sprawi niespodziankę? Na to liczę!

Mój typ: 6. miejsce

TAURON zaprasza na Speedway Euro Championship w Bydgoszczy. Oglądaj w Eurosporcie!

Kto zajmie wyższe miejsce w PGE IMME w Gdańsku?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (2):

 • gorzowianin z Mazowsza Zgłoś
  Ciężko poruszać po tych Sportowych Faktach. Gdzie się człowiek nie obróci, to filmiki redaktora Ostafińskiego, a w nich rolnicy proszą o deszcz, żużlowcy o pogodę, jeden drugiemu
  Czytaj całość
  podkłada nogę. Tylko redaktorze Ostafiński, w tych filmikach nie ma nic o sporcie żużlowym, więc i tak mizerne zainteresowanie czytelników.
  • gorzowianin z Mazowsza Zgłoś
   Wg mnie te zawody, jak i inne poza ekstraligą dla zawodników gorzowskich winny być mniej ważne. Trzeba w spokoju dojechać do końca ekstraligę i wywalczyć utrzymanie. Każda kontuzja
   Czytaj całość
   zawodnika gorzowskiego może plany utrzymania pokrzyżować. Więc róbmy to, co dla klubu gorzowskiego jest najważniejsze.

   Komentarze (2)

   ×
   PRZEJDŹ NA WP.PL