Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Bartosz Smektała WP SportoweFakty / Michał Chęć / Na zdjęciu: Bartosz Smektała

Żużel. Klęska urodzaju w Lesznie. Smektała szykuje się do przejścia w wiek seniora

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Bartosz Smektała jest niezwykle ważnym ogniwem Fogo Unii Leszno. W przyszłym roku czeka go jednak bardzo poważny sprawdzian.

Smektała ma już bowiem 21 lat i w przyszłym sezonie będzie musiał rywalizować o miejsce w składzie z pozostałymi seniorami. - Na pewno gdzieś z tyłu głowy ta myśl jest, ale to jeszcze długa droga. Mam przed sobą bardzo dużo imprez. Przygotowuję się do tego momentu, ale ze spokojem. Jeszcze żadnych rozmów nie było - skomentował mistrz świata juniorów.

I rzeczywiście, to zmartwienie, będące "klęską urodzaju", leszczynianie mogą odłożyć na później. Póki co powinni się skoncentrować na wykonaniu przedsezonowego planu. Fogo Unia Leszno jest zdaniem ekspertów murowanym kandydatem do zdobycia trzeciego tytułu mistrzowskiego z rzędu. - Jako faworyt jedzie się bardzo ciężko, ale mamy doświadczenie. Jesteśmy bardzo silnym zespołem. Nie lekceważymy żadnej drużyny, a najważniejsze spotkania jeszcze przed nami - podkreśla wychowanek Romana Jankowskiego.

Zobacz także: Człowiek ze stali ratuje Get Well

W sporcie nie zawsze wygrywają faworyci, dlatego żużlowiec z Leszna przestrzega przed hurraoptymizmem. Seria zwycięstw nie może uśpić leszczynian. - Nie ma słabych drużyn. Patrząc na tabelę, Fogo Unia wygrywa praktycznie wszystko, ale jesteśmy tylko ludźmi i każdy może mieć gorszy dzień. Podchodzę do każdego meczu tak samo - przyznał Bartosz Smektała. 

I choć leszczynianie są niemal pewni zwycięstwa w rundzie zasadniczej, to gra o kolejne trzy miejsca nadal trwa. Kogo w czołowej czwórce widzi mistrz świata juniorów? - Nie wiem i nie będę odpowiadał, bo nie jestem typerem. Zostawmy to dla innych. Ja jestem zawodnikiem i będę się skupiał na swoich zadaniach - zażartował Smektała.

ZOBACZ WIDEO: Polny o kosmicznej ofercie dla mistrza świata. Jest coś na rzeczyAktualne składy drużyn żużlowych:

PGE Ekstraliga -->>

Nice 1. Liga Żużlowa -->>

2. Liga Żużlowa -->>

Czy Bartosz Smektała powinien się obawiać przejścia w wiek seniora?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (19):

Wszystkie komentarze (19)

Komentarze (19)

    Wszystkie komentarze (19)
    PRZEJDŹ NA WP.PL