Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Marcin Nowak WP SportoweFakty / Weronika Waresiak / Na zdjęciu: Marcin Nowak

Siedmiu wspaniałych: Nowak kluczem PSŻ-u w Bydgoszczy. Wejście smoka Jensena

Tomasz Janiszewski
Tomasz Janiszewski
Wybraliśmy siódemkę 12. kolejki 2.LŻ. W gronie seniorów większość stanowią zawodnicy z zagranicy, tych z polską licencją jest dwóch, w tym niezawodny Marcin Nowak. Od razu po pierwszym meczu w tym roku wyróżniliśmy Rasmusa Jensena.

Nicklas Porsing (Wilki Krosno). Duńczyk okazał się najlepszym zawodnikiem krośnieńskiego zespołu, który wykonał swoje zadanie w pojedynku ze Stainer Unią Kolejarzem Rawicz. Dorobek całkiem zadowalający: trzy indywidualne wygrane, w sumie 12 punktów, a ponadto nowy rekord owalu przy Legionów. Przegrywał jedynie z najskuteczniejszymi po stronie rywali: Jaimonem Lidseyem i Lukiem Beckerem.

CZYTAJ WIĘCEJ: Polonia P. - Kolejarz: Pilan wygrali rzutem na taśmę! (relacja)

Josh Grajczonek (ZOOleszcz Polonia Bydgoszcz). Falstart na początek, potem trzy piorunujące zwycięstwa, przy których wygrywał start i już na prostej przeciwległej miał dużą przewagę. Chwila słabości trafiła się jednak w dość ważnym momencie, mianowicie w biegu jedenastym, gdy jechał w parze z Marcinem Jędrzejewskim. 5:1 wygrali goście i PSŻ wrócił do gry. Odrobił stratę w duecie z Kamilem Brzozowskim w gonitwie nominowanej, zwyciężając po raz czwarty.

Marcin Nowak (Power Duck Iveston PSŻ Poznań). Lider lidera tabeli, który z Bydgoszczy wyjechał z realizacją planu minimum, czyli zdobycia punktu bonusowego. Wychowanek klubu z Leszna odegrał w tym kluczową rolę, przede wszystkim w drugiej fazie zawodów. Wraz z kolegami z pary dwukrotnie podwójnie pokonał najsilniejsze na dany moment pary bydgoszczan. To przede wszystkim te wyścigi zadecydowały o tym, że PSŻ zdobył bonus.

ZOBACZ WIDEO Polny bez ogródek. Motor musi znaleźć nowego trenera

Rasmus Jensen (Euro Finannce Polonia Piła). W zestawieniu nie może zabraknąć przedstawiciela zwycięskiej drużyny z Grodu Staszica, która wciąż pozostaje w grze o udział w rundzie play-off. Duńczyk dopiero pierwszy raz miał okazję wystąpić w lidze polskiej w tym roku i od razu wsławił się bohaterską akcją w najważniejszym momencie meczu. W piętnastym biegu uporał się na czwartym okrążeniu z Oskarem Polisem i zamiast remisu, Polonia wygrała.

David Bellego (Power Duck Iveston PSŻ Poznań). Pojechał tak jak na lidera przystało. Francuz nie było może zbyt efektowny, ale nie zawsze trzeba takim być. Skupiał się na swojej pracy i wykonał ją w odpowiedni sposób, raczej potwierdzając, ze w tej lidze jest numerem jeden. Zaskoczył, chyba sam siebie, że w wyścigu ósmym dopiero na czwartym okrążeniu minął Mateusza Tondera. Poza tym spisywał się bez zarzutu.

CZYTAJ WIĘCEJ: Wilki - Unia Kolejarz: Pewna wygrana krośnian (relacja)

Mateusz Świdnicki (Wilki Krosno). Wykonał swoje zadanie w biegu juniorskim, a potem dołożył jeszcze trójkę przeciwko Arkadiuszowi Pawlakowi i Pawłowi Nagibinowi. Solidna jazda, choć na koniec wpadło zero i przegrana z vis-a-vis - Kacprem Pludrą.

Patryk Wojdyło (OK Bedmet Kolejarz Opole). Zaczął od skutecznej pogoni za Nikodemem Bartochem, a następnie błysnął znakomitym momentem startowym i wespół z Pedersenem pokonał 5:1 Andreasa Lyagera i Karola Barana. Poobijał się po upadku w trzecim starcie.

* Siedmiu wspaniałych to wybór najlepszych żużlowców danej kolejki 2. Ligi Żużlowej. Siódemka jest wybierana zgodnie z regulaminem zawodów ligowych. Musi się w niej znaleźć minimum czterech krajowych zawodników i może być maksymalnie jeden "gość".

TAURON zaprasza na Speedway Euro Championship w Bydgoszczy. Oglądaj w Eurosporcie!

Czy spodziewałeś się, że Rasmus Jensen zanotuje dobry występ w pierwszym w tym roku w Polsce?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (3):

Komentarze (3)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL