Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Stadion Olimpijski we Wrocławiu WP SportoweFakty / Katarzyna Łapczyńska / Stadion Olimpijski we Wrocławiu

Żużel. Betard Sparta Wrocław wydała oświadczenie. "Najważniejsze jest bezpieczeństwo"

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
"Podczas meczów żużlowych najważniejsze jest bezpieczeństwo" - czytamy w komunikacie Betard Sparty Wrocław, po tym jak klub został ukarany za przygotowanie toru na ostatni mecz PGE Ekstraligi z truly.work Stalą Gorzów.

W poniedziałek Komisja Orzekająca Ligi nałożyła surowe kary na Betard Spartę Wrocław. Klub ze stolicy Dolnego Śląska za nieregulaminowe przygotowanie toru na mecz z truly.work Stalą Gorzów będzie musiał zapłacić 20 tys. zł. Ukarane zostały też osoby funkcyjne, w tym trener Dariusz Śledź (czytaj więcej o tym TUTAJ).

Na reakcję Betard Sparty nie trzeba było długo czekać. Klub wydał specjalny komunikat, w którym odniósł się do ostatnich wydarzeń. Jego treść przedstawiamy poniżej.

Czytaj także: Skład Polski na SoN nie zaskoczył 

Oświadczenie WTS Sparta

W obliczu decyzji Komisji Orzekającej Ligi pragniemy podkreślić, że:

1. Podczas meczów żużlowych najważniejsze jest bezpieczeństwo. Wrocławski tor jest przygotowywany tak, aby nie stanowił zagrożenia dla zawodników i umożliwiał walkę podczas zawodów.

2. Anomalia pogodowe mają wpływ i będą miały wpływ na przygotowanie toru na zawody żużlowe. To niestety nigdy się nie zmieni. Pragniemy podkreślić, że nie tylko deszcz ma wpływ na stan nawierzchni. Zapis mówiący o regulaminowym torze na 4 godziny przed zawodami, realnie nie oddaje faktycznego stanu nawierzchni podczas zawodów.

3. Szanujmy regulaminy i obowiązujące przepisy, jednak niektóre z nich są nieżyciowe, stąd upraszamy się o ich rewizję i rozpoczęcie dyskusji nad zmianą niektórych regulacji.

4. Staramy się, aby zawody żużlowe na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu były atrakcyjnymi widowiskami sportowymi, na najwyższym światowym poziomie. Frekwencja, wyniki oglądalności, opinie ekspertów i kibiców oraz oficjalne statystyki to potwierdzają.

Czytaj także: W Rybniku nie skreślają Morrisa i Bewleya 

Intencją powyższego oświadczenia nie jest atakowanie czy podważanie decyzji organów jurysdykcyjnych, ale wskazanie ułomności niektórych przepisów, nad którymi – w naszej ocenie – warto się pochylić dla dobra dyscypliny.

WTS Sparta

ZOBACZ WIDEO: Polscy juniorzy za ten pomysł go nie pokochają

Czy kara dla Betard Sparty Wrocław jest zasłużona?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (13):

 • KACPER-U.L Zgłoś
  Właśnie.Ktos czegoś qwa nie rozumie?Czego?:)Przecież jasno powiedzieli,że czasem należy naciąć regulamin byle były mijanki.Bezpieczeństwo przede wszystkim przy naginaniu regulaminu:)
  • RECON_1 Zgłoś
   Skoro są przepisy to jednak stosować się do nich trzeba, a skoro takie są to cóż poradzić? Trzeba by szerszej i merytorycznej oraz twardej dyskusji, tylko kto ma to zrobić? Ludzie
   Czytaj całość
   którzy nigdy na motorze nie siedzieli czy zawodnicy którzy nie umieją postawić na swoim co pokazały tłumiki parę lat temu.
   • Mistrz z Lublina Zgłoś
    W Lublinie też sędziowie i delegaci biorą się za przygotowywanie toru. Co z tego wynika? a no, że czasy gdy mieliśmy mijankę za mijanką minęły chyba bezpowrotnie. Ludzie niemający
    Czytaj całość
    pojęcia o specyfice toru biorą się za jego przygotowywanie, a jedyne co potrafią to 2 godziny ubijać go do betonu. Ostatni mecz z Falubazem gdzie od 11 wyścigu było po prostu niebezpiecznie bo na wejściu w pierwszy łuk powstała koleina szersza od opony żużlowej i długa na pól wirażu! ale pan komisarz mimo, iż tor był regulaminowy na wezwanie gości zaczął przed meczem ,,działać'' i uczynił go nieregulaminowym
    Wszystkie komentarze (13)

    Komentarze (13)

    ×
     Wszystkie komentarze (13)
     PRZEJDŹ NA WP.PL