WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Arkadiusz Siwek / Na zdjęciu: Tai Woffinden, Greg Hancock.

Żużel. Polonia szuka zawodnika na play-off. Jeśli Hancock zechce, to usiądą z nim do stołu

Dariusz Ostafiński
Dariusz Ostafiński
Polonia Bydgoszcz chce awansu i zastanawia się nad zakontraktowaniem jakiegoś zawodnika na play-off. - Jeśli Hancock będzie do wzięcia, to mogę mu zaoferować umowę z ekstra premią za awans - mówi prezes Jerzy Kanclerz.

- Na razie nie śmiałbym dzwonić, czy pisać do Grega Hancocka, czy Rafała Haja, bo zawodnik ma chorą żonę i to zaprząta jego uwagę - mówi nam Jerzy Kanclerz, prezes ZOOleszcz Polonia Bydgoszcz. - Jeśli jednak Hancock powie, że wraca do Europy, że jest gotowy na jazdę, to jestem w stanie z nim rozmawiać o umowie na starty w play-off. Na pewno byłaby w niej normalna punktówka, ale i też ekstra premia za awans. Głupio byłoby bowiem zapłacić wielkie pieniądze z góry i tego awansu nie zrobić.

Polonia myśli o kontrakcie dodatkowego zawodnika na play-off, bo po dobrej rundzie zasadniczej i wyzerowaniu długów działacze klubu nabrali ochoty na awans do Nice 1.LŻ. Zresztą bydgoszczanie muszą jakoś odpowiedzieć na kontrakt Roberta Miśkowiaka z Power Duck Iveston PSŻ Poznań. Dzięki temu zakupowi główny konkurent w walce o pierwszą ligę stał się zdecydowanie mocniejszy. Polonia musi to jakoś zrównoważyć.

Czytaj także: Polonia ostrzy sobie zęby na derby z Get Well w 2020 roku

- Żeby jednak było jasne, to w tej chwili żadnych rozmów z Hancockiem nie ma. Są trzy, może cztery inne nazwiska na tapecie, ale podchodzimy do tematu na spokojnie. Z jednej strony bardzo chcielibyśmy awansować, z drugiej, jak się nie uda, nie będziemy załamywać rąk - kwituje Kanclerz.

Polonia nowego zawodnika pozyska najpewniej w sierpniowym oknie transferowym, także jeszcze trochę czasu na przemyślenia jest. Kanclerz zaprzecza, by chodziło o Craiga Cooka czy Frederika Jakobsena, który ma umowę ze Car Gwarant Startem Gniezno, ale mógłby pójść na wypożyczenie. O tych nazwiskach, podobnie jak o Gregu Hancocku, spekuluje się. - Z tej grupy możliwą opcją jest wyłącznie Hancock. Pod warunkiem, że poprawi się stan zdrowia jego żony, bo w innym razie nie będzie rozmów - kwituje prezes Polonii.

Czytaj także: Polonia wraca do łask kibiców. Takich tłumów dawno nie było

ZOBACZ WIDEO PGE IMME. Patryk Dudek ściągnięty z urlopu. Będzie walczył o obronę tytułu!Kup bilet na wielki finał Speedway Euro Championship w Chorzowie! -->>

Czy Polonia potrzebuje Hancocka, żeby wywalczyć awans do Nice 1.LŻ?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (54):

    Pokaż więcej komentarzy (51)
    PRZEJDŹ NA WP.PL