Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Sebastian Maciejko / Na zdjęciu: Mateusz Cierniak z lewej

Żużel. Kluby nerwowo szukają juniorów, a Sparta śpi spokojnie. Maksyma Drabika zastąpi Mateusz Cierniak

Dariusz Ostafiński
Dariusz Ostafiński
Za rok wielu klasowych juniorów zniknie z rynku, więc kluby mocno penetrują rynek i próbują wyrwać tych najlepszych. Spokojnie śpi sobie tylko Sparta, gdzie już od jakiegoś czasu wiadomo, że miejsce Maksyma Drabika zajmie Mateusz Cierniak.

Kup bilet na wielki finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie! -->>

Przemysław Liszka - Mateusz Cierniak, tak będzie wyglądać juniorska para Betard Sparty Wrocław w przyszłym sezonie. Właściwie powinniśmy napisać, że tak może wyglądać, bo pewniakiem jest Liszka, a Cierniak jeździ w tym sezonie w Unii Tarnów. Już niedługo.

Przejście Cierniaka do Sparty można było uznać za pewnik już wiosną, kiedy młody zawodnik pojawił się na treningu wrocławskiej drużyny. Przy okazji pokazano mu klub od kuchni, przedstawiono najważniejszych pracowników. Sparta tak traktuje tylko tych żużlowców, których zamierza zakontraktować. Inni za kulisy nie mają wstępu.

Czytaj także: Ostafiński: Milion oficjalnie, a prawie drugie tyle pod stołem

Kolejny dowód na przejście Cierniaka do wrocławskiej drużyny dostaliśmy niedawno, gdy ogłaszano dziką kartę na Grand Prix we Wrocławiu. Dostał ją Maksym Drabik, ale rezerwowymi zostali Liszka i Cierniak. Propozycje nominacji idą z klubu, a przecież Sparta ma juniorów, których mogłaby wyróżnić. Rezerwowym mógłby zostać choćby Patryk Wojdyło. Z jakichś względów będzie nim Cierniak.

ZOBACZ WIDEO Polscy juniorzy za ten pomysł go nie pokochają

Od jednego z informatorów słyszymy, że wszystko między Spartą i Cierniakiem jest już uzgodnione. Nawet gdyby tak nie było, Sparta nie powinna mieć większych kłopotów z uzgodnieniem formalności. Właścicielem karty zawodnika jest klub UKS Jaskółki Tarnów, gdzie szefem jest Mirosław Cierniak, tata Mateusza.

A już tak na marginesie, to cień młodego Cierniaka widać nad klubem we wszystkich działaniach związanych z Wojdyłą. I nie chodzi tylko o brak dzikiej karty, ale i o to, że jest on pomijany w składzie nawet na DMPJ. Wojdyło ma ten problem, że juniorem będzie jeszcze tylko sezon, Cierniak zdecydowanie dłużej, więc wiadomo, w co gra Sparta.

Czytaj także: Trener Sparty dostał zakaz pełnienia funkcji, ale w parku maszyn będzie z drużyną

Swoją drogą to jak już wrocławski klub pochwali się oficjalnie zakupem, będzie można znowu chwalić prezesa Andrzeja Rusko za długofalowe myślenie. Akcja z Cierniakiem będzie właściwie powtórzeniem tego, co kiedyś zrobił z Drabikiem. Pozyskując Maksyma, kupił sobie dobrego juniora na kilka lat. Cierniak też ma talent, więc można się spodziewać równie dobrego efektu, jak u Drabika, i spokoju (gdy idzie o młodzież) na lata.Czy Sparta powinna zakontraktować Cierniaka?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (66):

 • Patrykowski Zgłoś
  Jak rozumiem, to nie Unia Tarnów ma prawa do zawodnika. Chwalono Tarnów za ilość szkółek, Unia Tarnów, szkółka Kołodzieja i Cierniaka. Klub żużlowy jest w mieście jeden on ponosi
  Czytaj całość
  największe koszty, jest dotowany i ma być "ambasadorem" miasta. Widzę, jednak, że nadmiar szkółek to szkoda dla klubu i miasta. Tradycje żużlowe, środowisko czerpie z klubu Unia Tarnów a biznesowo łatwiej zainwestować w szkółkę bez kosztów jakie ponosi klub, wymogów ekstraligi czy I ligi liczy się zysk dla prywatnego biznesu i tym sposobem wyciąga się zawodników, którzy zamiast trafić do Klubu Unia Tarnów trafiają do prywatnych biznesów, a tam potem robi się na zawodnikach kasę, a że przy okazji traci na tym klub Unia Tarnów i miasto to kogo to już interesuje liczy się kasa.. Nie wiem jak Wy ale ja uważam, że tyle szkółek działa ze szkodą dla Klubu i miasta. Szkółki powinny być klubowe, lub bardzo mocno związane z Klubem, bo inaczej ktoś kogoś doi i traci na tym region, klub kibice, miasto...
  • WŁÓKNIARZfan Zgłoś
   Panie Ostafiński, a czy przypadkiem Mirosław Cierniak nie jest trenerem Akademii Żużlowej w Częstochowie? I czy przypadkiem, za tatą nie pójdzie, Mateusz? W Pana artykułach, przypadek,
   Czytaj całość
   goni przypadek. :-(
   • wesly Zgłoś
    A kto zastąpi Maxa na seniorce?
    Wszystkie komentarze (66)

    Komentarze (66)

     Wszystkie komentarze (66)
     PRZEJDŹ NA WP.PL