Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Piotr Pawlicki z prezydentem Łukaszem BorowiakiemWP SportoweFakty / Jakub Brzózka / Na zdjęciu: Piotr Pawlicki z prezydentem Łukaszem Borowiakiem

Żużel. Prezydent Leszna napisał list do Ekstraligi Żużlowej. Zapowiada zorganizowanie okrągłego stołu

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
Łukasz Borowiak, prezydent Leszna, napisał list do prezesa Ekstraligi Żużlowej Wojciecha Stępniewskiego. Chce on otwartej dyskusji na temat zmian w infrastrukturze stadionowej w PGE Ekstralidze i zapowiada "okrągły stół" w tej sprawie.

Od roku 2021 wszystkie tory w PGE Ekstralidze mają posiadać odwodnienie liniowe. Jak wyliczono w Lesznie, koszt takiej modernizacji przekracza milion złotych. Prezydent Łukasz Borowiak, dbając o jak najlepsze wydatkowanie miejskich pieniędzy, jako pierwszy podniósł głos w tej sprawie i podaje w wątpliwość konieczność posiadania takiego systemu na ekstraligowych obiektach.

"Zdajemy sobie sprawę z wymogów nakładanych przez stacje telewizyjne transmitujące rozgrywki, jednak samorządy nie są beneficjentami umowy z telewizją, zaś wszelkie inwestycje finansowane są ze środków publicznych" - napisał Borowiak w liście do prezesa Ekstraligi Żużlowej Wojciecha Stępniewskiego.

Czytaj także: Lachbaum ma problem z wjazdem na Ukrainę 

Na tym jednak działania Borowiaka się nie kończą. Prezydent Leszna, który od dawna kocha żużel, chce otwartej dyskusji na temat infrastruktury w PGE Ekstralidze. Jego pomysł zakłada zaproszenie do Leszna innych prezydentów ekstraligowych miast, a następnie zwołanie "okrągłego stołu", na którym można by omówić najbardziej palące problemy z kierownictwem ligi.

ZOBACZ WIDEO: Kibice grożą właścicielowi klubu. Szantażują go

"Trzeba rozmawiać i włączyć samorząd do dyskusji na temat tego sportu i infrastruktury sportowej. Wydajemy ogromne środki finansowe na ten sport" - uzasadnił swoje działania Borowiak.

- Bardzo ciekawa inicjatywa - ocenił z kolei Sławomir Kryjom, ekspert nSport+, który w przeszłości prowadził drużyny ligowe z Leszna i Torunia, a w tej chwili pracuje w MOSiR Leszno.

Czytaj także: Piotr Pawlicki z szansą na dwa skalpy 

Dyskusja zapoczątkowana w czwartek przez Borowiaka z pewnością będzie mieć ciąg dalszy. Co najważniejsze, prezydent Leszna podjął temat na niemal dwa lata przed koniecznym posiadaniem odwodnienia liniowego w PGE Ekstralidze. Dlatego każda ze stron będzie mieć dość czasu, aby wysłuchać swoich racji i wypracować wspólne stanowisko na przyszłość.

Czy podoba ci się inicjatywa prezydenta Łukasza Borowiaka?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (27):

Wszystkie komentarze (27)

Komentarze (27)

×
    Wszystkie komentarze (27)
    PRZEJDŹ NA WP.PL