Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Szymon SzlauderbachWP SportoweFakty / Mariusz Krupa / Na zdjęciu: Szymon Szlauderbach

Żużel. Wanda - Unia Kolejarz: mecz ligowy niczym runda DMPJ. Trudne położenie krakowian (zapowiedź)

Mateusz Kozanecki
Mateusz Kozanecki
Aż dziesięciu juniorów może wystąpić w zaległym spotkaniu 2. Ligi Żużlowej pomiędzy Speedway Wandą Kraków i Stainer Unią Kolejarzem Rawicz. Goście stoją przed dużą szansą na odniesienie pierwszej w sezonie wyjazdowej wygranej.

Patrząc na składy, w jakich wystąpią w sobotę oba zespoły, można odnieść wrażenie, że w Krakowie odbędzie się kolejna runda DMPJ, a nie spotkanie 2. Ligi Żużlowej. W awizowanych zestawieniach znalazło się łącznie aż dziesięciu młodzieżowców.

Jest to sytuacja dość niespotykana i mające różne przyczyny w zależności od zespołu. Nie od dziś wiadomo bowiem, że Speedway Wanda Kraków boryka się z wieloma problemami i od dłuższego czasu wystawia oszczędnościowy skład, złożony przede wszystkim z niedoświadczonych juniorów. Ostatni mecz krakowskiej drużyny na swoim torze zakończył się wynikiem... 20:70, co jest najwyższą domową porażką w XXI wieku! Rezultat ratował jedynie jeżdżący trener Stanisław Burza.

Czytaj także: Nice Challenge: Steve Worrall najlepszy w Isle of Wight. Świetny debiut Orwata

Goście z kolei już drugi sezon stawiają przede wszystkim na szkolenie młodzieży. W ich przypadku nie dziwi fakt, że najstarszym zawodnikiem w sobotnim spotkaniu będzie 24-letni Arkadiusz Pawlak. Przed szansą zaliczenia ligowego debiutu stanie Tymoteusz Picz, którego rozwój mocno wyhamowały liczne kontuzje. Wiele wskazuje na to, że 17-latek jest już w pełni sił.

ZOBACZ WIDEO PGE IMME. Ryszard Kowalski: Emocje mogą być jeszcze większe niż w latach ubiegłych

Zdecydowanym faworytem meczu będą podopieczni Romana Jankowskiego. Choć średnia wieku jego zawodników to niespełna 20 lat, śmiało można powiedzieć, że jest to zespół złożony z doświadczonych już żużlowców. Ratunkiem dla Speedway Wandy Kraków może być dyspozycja Stanisława Burzy i ewentualny powrót Tero Aarnio do ścigania. Przypomnijmy, że Fin 30 czerwca doznał kontuzji ręki podczas meczu w Poznaniu.

Czytaj także: Weekend w pigułce. Nad Zmarzlikiem ciąży klątwa. Tytułu Indywidualnego Mistrza Polski jeszcze nie ma (komentarz)

Spotkanie pierwotnie miało się odbyć 19 maja. W trzecim wyścigu doszło do groźnie wyglądającego upadku, po którym Michael Haertel został przewieziony do szpitala na badania. W tym momencie rozpadało się na dobre i mecz trzeba było przełożyć. Po trzech wyścigach goście prowadzili już 12:5.

Początek meczu zaplanowany został na godz. 17.00. Tekstową relację live przeprowadzi portal WP Sportowe Fakty. W Rawiczu Stainer Unia Kolejarz zwyciężyła aż 57:33 i wiele wskazuje na to, że w Krakowie zgarnie pełną pulę.

Składy awizowane:

Speedway Wanda Kraków:
9. Dominik Kossakowski
10. Tero Aarnio
11. Marcel Krzykowski
12. Krystian Stefanów
13. Stanisław Burza
14. Mateusz Pacek
15. Łukasz Szczęsny

Stainer Unia Kolejarz Rawicz:
1. Szymon Szlauderbach
2. Jaimon Lidsey
3. Arkadiusz Pawlak
4. Kacper Pludra
5. Luke Becker
6. Krzysztof Sadurski
7. Tymoteusz Picz

Początek spotkania: 13 lipca (sobota), godz. 17.00
Sędzia: Kacper Bryła
Komisarz toru: Krzysztof Guz
Wynik pierwszego meczu: 57:33 dla Stainer Unii Kolejarza

Przewidywana prognoza pogody:
Temperatura: 22°C
Opady: 1.0 mm
Wiatr: 6 km/h

Bilety:
40 zł - bilet VIP
25 zł - bilet normalny
15 zł - bilet ulgowy (emeryci, renciści, uczniowie i studenci do 26. roku życia)
10 zł - bilet szkolny (uczniowie do 14. roku życia)
0 zł - bilet darmowy (dzieci do 7. roku życia)

Czy Stainer Unia Kolejarz zwycięży w Krakowie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (3):

Komentarze (3)

PRZEJDŹ NA WP.PL