Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Janusz Kołodziej WP SportoweFakty / Jakub Brzózka / Na zdjęciu: Janusz Kołodziej

Żużel. Kuriozalna sytuacja w Gdańsku. Janusz Kołodziej zapomniał plastronu i został wykluczony

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
Janusz Kołodziej wygrał dziesiąty bieg w PGE Indywidualnych Międzynarodowych Mistrzostwach Ekstraligi. Po chwili zawodnik Fogo Unii Leszno dowiedział się, że został wykluczony z zakończonej gonitwy. Nie założył bowiem plastronu z numerem.

Sytuacja z Gdańska będzie długo komentowana przez środowisko żużlowe. Janusz Kołodziej świetnie wystartował do powtórki biegu dziesiątego i odniósł pewne zwycięstwo. Po chwili dowiedział się jednak, że został z tej gonitwy wykluczony.

Powód był kuriozalny. Kołodziej zapomniał o założeniu oficjalnego plastronu zawodów. Na jego plecach powinien znajdować się znacznik PGE IMME z numerem piątym. Tymczasem Kołodziej ruszył do wyścigu jedynie w kevlarze Fogo Unii Leszno z numerem dwunastym na plecach.

Czytaj także: Rekin biznesu z Tarnowa. Niech się Cierniakom darzy

- Wychodzę stąd i idę pilnować biznesu - powiedział w studiu nSport+ Krzysztof Cegielski, który jest menedżerem Janusza Kołodzieja.

- Nie wiem jaki jest regulamin, być może sędzia powinien był wykluczyć Janusza. To się nie powinno zdarzyć. Są trzy osoby w boksie i ktoś powinien tego dopilnować - dodał po chwili Cegielski.

Czytaj także: Ljung chce przebić wyczyn Doyle'a

Warto zauważyć, że bieg dziesiąty był rozgrywany dwukrotnie. W pierwszym podejściu upadek zanotował Nicki Pedersen. Już wtedy Kołodziej nie miał założonego plastronu PGE IMME i należało mu się wykluczenie. 

ZOBACZ WIDEO: Krzysztof Cegielski: Namawiam Golloba, żeby został szefem związku zawodowego żużlowców

Czy sędzia podjął słuszną decyzję wykluczając Janusza Kołodzieja?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (4):

Wszystkie komentarze (4)

Komentarze (4)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL