WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Michał Krupa / Na zdjęciu: Nicki Pedersen na prowadzeniu

Żużel. Kontrowersja w Guestrow. Bezpardonowy Pedersen. Decyzja sędziego wybuczana przez Niemców

Maciej Kmiecik
Maciej Kmiecik
Nicki Pedersen nie patyczkuje się. Po ostrej walce z Duńczykiem w wyścigu 17. podczas 1. Finału Tauron SEC upadł David Bellego. Wykluczony z powtórki był Francuz. Kibice w Guestrow wybuczeli decyzję arbitra.

Kup bilet na wielki finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie! -->>
David Bellego był jedną z rewelacji 1. Finału Tauron SEC w Guestrow. Francuz po czterech startach miał 8 punktów i dużą szansę na co najmniej udział w wyścigu barażowym. W wyścigu 17. walczył zażarcie z Nickim Pedersenem. Francuz odważnie próbował wyprzedzić Duńczyka, a były trzykrotny mistrz świata pojechał bezpardonowo.

Pedersen wykonał ruch w stronę Davida Bellego. Francuz nie opanował motocykla i zanotował upadek. Całe szczęście, że Bellego zdołał ominąć Anders Thomsen, bo mogło to się skończyć fatalną kraksą. Francuz pozbierał się po upadku, ale został wykluczony z powtórki przez rodaka Pedersena, sędziego Jespera Steentofta. Niemiecka publiczność decyzję arbitra przyjęła z dużą dezaprobatą. 

Decyzja arbitra da się mimo wszystko obronić, bo powtórki z kamery usytuowanej nad torem pokazały, że Bellego delikatnie próbował się położyć na Pedersena. Francuz, który do tej pory rzadko ścigał się z Pedersenem być może nie do końca zna zapędy Duńczyka i to, że jeździ on bezpardonowo. Miejsca pod bandą rywalom z reguły nie zostawia. Następnym razem, jak będzie chciał zaatakować Pedersena pod bandą, być może dwa razy się zastanowi, czy aby na pewno warto ryzykować kości.

Tak czy owak, debiut Francuza w SEC trzeba zaliczyć do bardzo udanych, choć gdyby nie kontrowersyjne wykluczenie, Bellego wystąpiłby co najmniej w wyścigu ostatniej szansy.

Zobacz także: Godne pożegnanie Gdańska
Zobacz także: Leon Madsen może przejść do historii

ZOBACZ WIDEO Anita Mazur: Żużlowcy dostają wiadomości, gdzie są wyzywani. To przykreCzy sędzia podjął prawidłową decyzję, wykluczając z powtórki 17. wyścigu Davida Bellego?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (6):

    Pokaż więcej komentarzy (3)
    PRZEJDŹ NA WP.PL