Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Patryk Rolnicki w czerwonym kasku WP SportoweFakty / Krzysztof Konieczny / Na zdjęciu: Patryk Rolnicki w czerwonym kasku

Żużel. MRGARDEN GKM będzie jeszcze mocniejszy. Patryk Rolnicki wraca na tor!

Jarosław Galewski
Jarosław Galewski
Świetne wieści dla fanów MRGARDEN GKM-u Grudziądz. Patryk Rolnicki jest już w pełni sprawny. Wychowanek Unii Tarnów może wyjechać na tor. To oznacza, że grudziądzanie w decydującej fazie rundy zasadniczej będą walczyć o punkty w komplecie.

- W poniedziałek Patryk był na konsultacjach u profesora. Wieści są bardzo dobre. Nie ma już żadnych przeszkód, by zaczął trenować. We wtorek wyjedzie na tor - mówi nam Zdzisław Cichoracki, członek rady nadzorczej MRGARDEN GKM-u.

Profesor, który opiekował się Patrykiem Rolnickim, dokładnie ocenił stan zdrowia wychowanka Unii Tarnów. W Grudziądzu podkreślają, że nic nie było robione na siłę. Zawodnik wraca, bo jest już w stu procentach sprawny. - Profesor powiedział, że wszystko się dobrze zrosło i zagoiło. Swój pierwszy trening Patryk zaliczy w Tarnowie. Na pewno nie będzie szalał. Chodzi o to, żeby zaczął na nowo oswajać się z motocyklem. Umówiliśmy się, że po zakończeniu tych jazd do nas zadzwoni i opowie, jak się czuł - tłumaczy Cichoracki.

Zobacz także: Ireneusz Nawrocki odgraża się, że wróci. Nie ma jednak twardych przesłanek, że Stal Rzeszów pojedzie w lidze

Teoretycznie, jeśli sprawdzi się optymistyczny scenariusz, to junior będzie mógł pojechać z GKM-em już do Wrocławia. Przypomnijmy, że spotkanie z Betard Spartą zostało zaplanowane na 28 lipca. W Grudziądzu do tematu podchodzą jednak bardzo spokojnie.

- Z niczym nie będziemy się spieszyć. Patryk zacznie w Tarnowie, a już w przyszłym tygodniu ma przyjechać do Grudziądza. Wtedy będziemy wiedzieć więcej, na jakim jest etapie i w jakim tempie wraca do ścigania. Na tej podstawie będziemy mogli określić, w którym meczu ligowym pomoże drużynie - podsumowuje Cichoracki.

Zobacz także: Tomasz Gollob wykrakał, że Janusz Kołodziej będzie wielokrotnym mistrzem Polski

Przypomnijmy, że wychowanek Unii Tarnów fatalnej w skutkach kontuzji nabawił się podczas spotkania w Gorzowie. Rolnicki doznał złamania kości udowej. Bardzo szybko przeszedł operację. Tuż po zabiegu zapowiedział, że wróci do jazdy jeszcze w tym sezonie. Słowa dotrzymał. Dodajmy, że osłabiony GKM świetnie poradził sobie bez swojego juniora. Drużyna Roberta Kempińskiego zdobyła jak na razie 13 punktów i ma bardzo duże szanse na awans do fazy play-off.

ZOBACZ WIDEO: Janusz Kołodziej: Komentarze w internecie problemem dla zawodników, choć mnie hejt nakręca

Czy MRGARDEN GKM Grudziądz awansuje w tym roku do fazy play-off?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (12):

Wszystkie komentarze (12)

Komentarze (12)

×
    Wszystkie komentarze (12)
    PRZEJDŹ NA WP.PL