Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Tomas H Jonasson na prowadzeniu WP SportoweFakty / Jakub Barański. / Tomas H. Jonasson na prowadzeniu.

Żużel. Polonia Piła przegra walkę o awans przez przepisy. Mecz sezonu bez dwóch liderów

Dariusz Ostafiński
Dariusz Ostafiński
Tomas H. Jonasson i Rasmus Jensen nie pojadą w meczu Polonii Piła ze Stainer Unią Kolejarzem Rawicz. Wszystko przez dziurawe przepisy. Przez nie pilanie mogą definitywnie przegrać walką o play-off.

27 lipca Euro Finannce Polonia Piła jedzie mecz o wszystko. Jeśli wygra w Rawiczu, to powinna się załapać do play-off. Problem w tym, że w najważniejszym spotkaniu sezonu pilanie wystąpią bez swoich liderów: Tomasa H. Jonassona i Rasmusa Jensena.

Jonasson 27 lipca ma finał mistrzostw Szwecji. Jensen w tym dniu ma występ w lidze angielskiej. Pech Polonii polega na tym, że w drugiej lidze nie obowiązują te same przepisy, co w PGE Ekstralidze i Nice 1.LŻ. W związku z tym nie mogą zrobić zz-tki za Jonassona (z tego przepisu na pewno skorzystają pierwszoligowe Zdunek Wybrzeże Gdańsk i Unia Tarnów w przypadku Jacoba Thorssella i Petera Ljunga). Nie mogą też zmusić Jensena do jazdy w Polsce, bo choć slot-system daje w sobotę pierwszeństwo lidze polskiej, to jednak drugiej ligi to nie dotyczy.

Czytaj także: Polonia szuka zawodnika na play-off. Chętnie wzięliby Hancocka

Polonia potwierdziła nam informacje o tym, że ze Stainer Unią Kolejarzem pojedzie bez liderów. Chyba że rywal zgodzi się na przeniesienie zawodów na inny termin. Dotychczasowe rozmowy nie dały efektu. Polonia wysłała jednak do Rawicza pismo, w którym prosi przeciwnika, żeby ten zgodził się na rozegranie meczu 28 lipca, ewentualnie w innym pasującym mu terminie.

Swoją drogą i sytuacja Polonii to pokazuje, wciąż mamy wiele do zrobienia w sprawie spójności przepisów. To dziwne, że druga liga nie może zrobić zz-tki w identycznej sytuacji, jak klub Nice 1.LŻ. To, że slot-system nie obejmuje drugiej ligi, też nie jest w porządku.

Czytaj także: Włókniarz chce zatrzymać trenera Cieślaka. Umowa gotowa

ZOBACZ WIDEO: Janusz Kołodziej: Komentarze w internecie problemem dla zawodników, choć mnie hejt nakręcaTAURON zaprasza na Speedway Euro Championship w Bydgoszczy. Oglądaj w Eurosporcie!

Czy to normalne, że w drugiej lidze są inne przepisy niż w pierwszej i PGE Ekstralidze?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (16):

Wszystkie komentarze (16)

Komentarze (16)

×
    Wszystkie komentarze (16)
    PRZEJDŹ NA WP.PL