Najnowsze Wyniki/Kalendarz
żużlowcy Euro Finannce Polonii PiłaWP SportoweFakty / Jakub Barański. / Na zdjęciu: żużlowcy Euro Finannce Polonii Piła

Żużel. Przepisy podcięły skrzydła Polonii Piła w kluczowym momencie. Starcie w Rawiczu o wszystko

Sebastian Zwiewka
Sebastian Zwiewka
Euro Finannce Polonia walczy z Wilkami Krosno o miejsce w fazie play-off. Pilanie potrzebują do realizacji tego celu zwycięstwa w Rawiczu. Przez dziurawe przepisy mają jednak podcięte skrzydła i to w kluczowym momencie sezonu.

Trwa zacięta rywalizacja drużyn z najniższej klasy rozgrywkowej o awans do Nice 1.LŻ. Power Duck Iveston PSŻ Poznań, ZOOleszcz Polonia Bydgoszcz i OK Bedmet Kolejarz Opole są już pewne udziału w play-offach. Ostatnie miejsce w decydującej rozgrywce zajmie ktoś z dwójki Wilki Krosno - Euro Finannce Polonia. Pilanie mają los w swoich rękach. Jeżeli wygrają dwa najbliższe spotkania, to będą dalej w grze o awans na zaplecze PGE Ekstraligi.

Oba zespoły pojadą jeszcze z Speedway Wandą Kraków, więc już teraz w ciemno można dopisać im trzy punkty do ligowej w tabeli. Problem polega na tym, że krośnianie wtedy zakończą już rundę zasadniczą z dorobkiem 14 "oczek". Janusz Ślączka i jego podopieczni muszą zatem trzymać kciuki za Stainer Unię Kolejarz. Ten sezon nie należy do rawiczan, którzy jak do tej pory zwyciężyli tylko raz. 

Zobacz takżeŻużel. MRGARDEN GKM stać na walkę o medale. Piotr Markuszewski przewidział, że ten sezon będzie należał do grudziądzan

Drużyna z Piły przyjedzie jednak na teren rywala bez swoich dwóch niezwykle ważnych ogniw. Tomas H. Jonasson w ten sam dzień wystąpi w finale Indywidualnych Mistrzostw Szwecji, a Rasmus Jensen ma zaplanowany mecz w lidze angielskiej. Kłopot Polonii jest duży, gdyż w 2. Lidze Żużlowej nie obowiązują te same przepisy, co w pozostałych klasach rozgrywkowych. Nie można więc zastosować za Szweda zastępstwa zawodnika. Klub ma też związane ręce w sprawie z Duńczykiem.

ZOBACZ WIDEO: Mazur i Waliszko o tym, co sądzą o żużlowcu pozującym w stroju Adama

Wiele będzie zależało od postawy innych zawodników. Andreas Lyager jest niekwestionowanym liderem zespołu. Ostatnio spisał się słabiej na własnym torze, ale wyjątek potwierdza regułę. Ciężko przewidzieć występ reszty seniorów. Oskar Bober, Jonas Jeppesen i Karol Baran nie mają ustabilizowanej formy, a wpadki zdarzają się im przede wszystkim na wyjazdach. To źle wróży przed meczem sezonu. Jeżeli cała czwórka pojedzie na dobrym poziomie, to pilanie wciąż będą w grze o najwyższe cele. Większe parcie na awans jest jednak w innych ośrodkach.

KLUCZOWY ZAWODNIK: Oskar Bober 

22-latek jest zawodnikiem o ogromnym potencjale. Ostatni sezon w roli juniora miał burzliwy z powodu wpadki alkoholowej. Nie brakowało głosów, że po przejściu do najniższej klasy rozgrywkowej będzie jednym z najskuteczniejszych żużlowców. Obecnie jego średnia biegopunktowa wynosi 1,700. Szczyt marzeń wychowanka lubelskiego klubu raczej to nie jest. Oskara Bobera stać na lepszą jazdę. Jeżeli poprawi skuteczność, to może poprowadzić pilan do fazy play-off. 

NAJWAŻNIEJSZY MECZ: Stainer Unia Kolejarz Rawicz - Euro Finannce Polonia Piła

Nikt nie wierzy w lepsze dni Speedway Wandy Kraków. Zespół spod Wawelu od dłuższego czasu ma gigantyczne problemy finansowe i jeździ składem oszczędnościowym. Rywalizację o czwarte miejsce w lidze rozstrzygnie więc mecz w Rawiczu. Gospodarze mogą zrobić przysługę ekipie z Krosna. Pilanie nie oddadzą jednak zwycięstwa bez walki. Brak Jonassona i Jensena to duże osłabienie, ale Polonia jest w stanie odnieść zwycięstwo. Wygrana zagwarantuje im dalszą walkę o awans.

PROGNOZA PUNKTOWA

Wariant optymistyczny:
(w) Stainer Unia Kolejarz Rawicz (49:41) 2+1
(d) Speedway Wanda Kraków (56:34) 2+1
Punkty na koniec sezonu: 15

Wariant pesymistyczny:
(w) Stainer Unia Kolejarz Rawicz (49:41) 0+1
(d) Speedway Wanda Kraków (56:34) 2+1
Punkty na koniec sezonu: 13

Który zespół zajmie czwarte miejsce w rundzie zasadniczej?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (10):

Wszystkie komentarze (10)

Komentarze (10)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL