Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Fredrik LindgrenWP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: Fredrik Lindgren

Żużel. Jeżdżą na rowerach, rozmawiają o kontrakcie. Trener Cieślak namawia Lindgrena na Włókniarza

Dariusz Ostafiński
Dariusz Ostafiński
Trenera Marka Cieślaka i szwedzkiego żużlowca Fredrika Lindgrena łączy kolarska pasja. Przy okazji przejażdżek panowie rozmawiają o klubowych kontraktach. Cieślak namawia Lindgrena na pozostanie we Włókniarzu.

Jura Krakowsko-Częstochowska to częste miejsce rowerowych wypadów trenera kadry i forBET Włókniarza Częstochowa Marka Cieślaka. Często podróżują z nim żużlowcy, m. in Fredrik Lindgren czy Leon Madsen. Takie męskie wyprawy budują nie tylko klimat i atmosferę, ale i pomagają w stworzeniu ciekawej drużyny na sezon 2020. Cieślak w trakcie rowerowej wycieczki namówił już na przedłużenie kontraktu z Włókniarzem Madsena, teraz to samo robi z Lindgrenem.

Szwed dopytuje Cieślaka, co z jego przyszłością. W odpowiedzi słyszy, że trener postąpi, jak zwykle, czyli wypełni obecnie obowiązujący kontrakt, a potem siądzie z prezesem do stołu i pogada o kolejnym sezonie. Rozmowa nie powinna być długa, bo prezes Michał Świącik zdradził nam, że nowa umowa dla szkoleniowca jest gotowa i czeka na jego podpis. W tej sytuacji możemy wrócić do Lindgrena, który prócz wyjaśnień słyszy, że on już teraz powinien rozmawiać z prezesem Włókniarza o nowej umowie.

Czytaj także: Kibice Włókniarza piszą do prezesa: Zatrzymaj Lindgrena

Lindgren przed złożeniem deklaracji wolałby wiedzieć, czy Cieślak nadal będzie trenerem Włókniarza, ale z drugiej strony szkoleniowiec zwraca mu uwagę, że nie ma na co czekać. Wiemy, że Cieślakowi, bez względu na to, jak potoczą się jego losy, bardzo zależy na tym, żeby w Częstochowie był dalej bardzo mocny zespół, a przecież Lindgren, choć obecnie przeżywa mały kryzys, wciąż pozostaje filarem drużyny.

Swoją drogą, ciekawe kogo jeszcze namawia Cieślak na Włókniarza w trakcie rowerowych przejażdżek. Wiadomo, że Matej Zagar i polscy seniorzy częstochowskiej drużyny także, od czasu do czasu, jadą z Cieślakiem na rowerowe wypady.

Czytaj także: Milion oficjalnie, a drugie tyle pod stołem

ZOBACZ WIDEO Janusz Kołodziej: Rocznie żużel kosztuje mnie milion złotych

Kogo jeszcze powinien Cieślak namawiać na pozostanie we Włókniarzu?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (17):

Wszystkie komentarze (17)

Komentarze (17)

    Wszystkie komentarze (17)
    PRZEJDŹ NA WP.PL