Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Artiom Trofimow WP SportoweFakty / Arkadiusz Siwek / Artiom Trofimow.

To prawdziwy cud. Zawodnik, który wyleciał w Gorzowie na trybuny, a jest tylko poobijany

Dariusz Ostafiński
Dariusz Ostafiński
Kraksa Artioma Trofimowa i Michała Curzytka w gorzowskiej rundzie DMPJ wyglądała makabrycznie. Trofimow przeleciał przez bandę i wylądował na trybunie wraz z motocyklem. W ekipie Łotyszy ludzie łapali się za głowę. Na szczęście nic się nie stało.

To cud, że nikomu nic się nie stało. Tak można skwitować wypadek Artioma Trofimowa na gorzowskim torze w trakcie środowej rundy DMPJ. Młody żużlowiec Lokomotivu Daugavpils po kraksie z Michałem Curzytkiem wyleciał wraz z motocyklem na trybuny, gdzie przebywali członkowie teamów. Wszyscy, na czele z żużlowcem, który został na noszach przeniesiony do karetki i przewieziony do szpitala, wyszli z tego bez choćby jednego zadraśnięcia.

- Artiom jeszcze w środę opuścił szpital w Gorzowie i ruszył w drogę powrotną do domu - opowiada nam Nikołaj Kokin, trener Lokomotivu. - Nie ma żadnych złamań ani żadnych poważnych obrażeń. Jest tylko mocno poobijany. Mówię tylko, bo wszystko to wyglądało bardzo makabrycznie. Można się było spodziewać zdecydowanie gorszej diagnozy.

Czytaj także: Cieślak o tym, że regulamin SoN ustawiono pod gwiazdy, ale Polacy sobie z tym poradzą

- Myślę, że jak Artiom przez kilka dni odpocznie, to będzie mógł w miarę szybko wrócić na motocykl - komentuje Kokin. - Tak czy inaczej, szkoda, że tak wyszło, bo młody zawodnik powinien jeździć, a nie leżeć w łóżku. No i trzeba pamiętać, że każdy taki wypadek, nawet jak nie ma poważnych konsekwencji, jest dla żużlowca ciężki. Powoduje pewien szok, zostawia ślad.

Kokin stwierdził, że swoją funkcję spełnił kask i ochraniacze, które miał na sobie zawodnik. Gdyby nie one, to skutki wypadku mogłyby być poważniejsze.

Czytaj także: Ostafiński o tym, że żużel w Rzeszowie został zaorany

ZOBACZ WIDEO: Wyjazdowa niemoc w końcu przełamana. Zobacz skrót meczu Get Well Toruń - MRGARDEN GKM Grudziądz

Czy po wypadku Trofimowa trzeba zacząć rozmawiać o podjęciu kolejnych środków bezpieczeństwa w żużlu?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (17):

Wszystkie komentarze (17)

Komentarze (17)

×
    Wszystkie komentarze (17)
    PRZEJDŹ NA WP.PL