Najnowsze Wyniki/Kalendarz
mecz Stainer Unia Kolejarz Rawicz - OK Bedmet Kolejarz Opole WP SportoweFakty / Weronika Waresiak / Na zdjęciu: mecz Stainer Unia Kolejarz Rawicz - OK Bedmet Kolejarz Opole

Żużel. Wegetacja Unii - Kolejarza trwa. Cisza i spokój małego miasteczka

Przemysław Półgęsek
Przemysław Półgęsek
Choć Unia-Rawicz nie walczy w tym roku o awans do PLŻ, to każdy szanujący się kibic żużla powinien bacznie śledzić ich spotkania. Chociażby żeby kontrolować rozwój nadziei zagranicznych reprezentacji i leszczyńskiej młodzieżówki.

TAURON dziękuje za kibicowanie podczas cyklu Speedway Euro Championship

Stainer Unia Kolejarz Rawicz nie należy do drużyn, które walczą w tym roku o prym w drugoligowych rozgrywkach. Nic w tym dziwnego, bo celem Niedźwiedzi nie jest przecież awans na zaplecze PGE Ekstraligi. W gruncie rzeczy są oni czymś pomiędzy poligonem doświadczalnym, a inkubatorem. Sztab Fogo Unia Leszno odesłał tam tych zawodników, którzy mają dać w przyszłości punkty w najwyższej klasie rozgrywkowej.

To właśnie na Stadionie im. Floriana Kapały aklimatyzują się z Polską Luke Becker i Jaimon Lidsey, którzy są uważani za przyszłość światowego żużla. W Rawiczu trwa również bardzo zaawansowany casting na następcę Bartosza Smektały. Głównymi faworytami do zajęcia pozycji młodzieżowej w ekstraligowym składzie Unii są rzecz jasna Kacper Pludra oraz Szymon Szlauderbach, ale z pewnością czują oni na plecach oddech m.in Krzysztofa Sadurskiego.

Czytaj także: Motor może się spokojnie utrzymać. Mecz ze Stalą najważniejszy w sezonie?


W międzyczasie, nieco na drugim planie, odbywa się walka o ligowe punkty. Najlepszym określeniem ligowego losu rawiczan jest chyba... wegetacja. Nie grozi im miano najgorszej drużyny w Polsce (Wanda Kraków wygra tą rywalizację bardzo zdecydowanie), lecz nie mają również prawa, by myśleć o fazie play-off. Cisza, spokój, i małomiasteczkowe krajobrazy.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: o tej scenie na meczu w Brazylii mówi cały świat! Zjawisko paranormalne?


Kluczowy zawodnik: Jaimon Lidsey

To tylko kwestia czasu. Prędzej czy później Piotr Baron powierzy mu ważną rolę w ekstraligowej drużynie. Dwudziestolatek pełni tam na razie funkcję rezerwowego i nie ma zbyt wielu okazji do pokazania się na torze w plastronie z bykiem. Wydaje się jednak, że ma on potencjał na czołowego zawodnika i następcę Jasona Crumpa czy Jasona Doyle'a

Czytaj także: Polska może skończyć nawet bez medalu. To będzie istna loteria (zapowiedź)

Po siedmiu spotkaniach w barwach klubu z Rawicza może pochwalić się średnią 1,841 punktu na bieg. Chociaż nie wygląda ona zbyt okazale, to biorąc pod uwagę tak młody wiek żużlowca i konieczność aklimatyzacji może ona być powodem do dumy.

Najważniejszy mecz: Stainer Unia Kolejarz Rawicz - Euro Finannce Polonia Piła 

Warto pożegnać się z kibicami radosnym akcentem. Takim bez wątpienia byłoby zwycięstwo w ostatnim tegorocznym, domowym meczu z pretendentami do walki o play-off. Kolejarz (szczególnie wzmocniony np. Kurtzem) potrafi sprawiać psikusy wyżej notowanym przeciwnikom. Boleśnie przekonała się o tym bydgoska Polonia, kiedy straciła punkty na tamtejszym stadionie, mimo że w połowie zawodów prowadziła dziesięcioma punktami

Prognoza punktowa:

Plan optymistyczny:
(w) Speedway Wanda Kraków (57:33) 2+1
(d) Euro Finannce Polonia Piła (49:41) 2+1
(w) ZOOleszcz Polonia Bydgoszcz (45:45) 0
Punkty na koniec sezonu: 9

Plan realny:
(w) Speedway Wanda Kraków (57:33) 2+1
(d) Euro Finannce Polonia Piła (49:41) 2+0
(w) ZOOleszcz Polonia Bydgoszcz (45:45) 0
Punkty na koniec sezonu: 8

Czy Jaimon Lidsey zostanie zawodnikiem pokroju największych australijskich gwiazd?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (6):

Wszystkie komentarze (6)

Komentarze (6)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL