Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Kacper Gomólski i Krystian Pieszczek WP SportoweFakty / Joanna Michalkiewicz / Na zdjęciu: Kacper Gomólski i Krystian Pieszczek

Żużel. Zdunek Wybrzeże nie spełni oczekiwań prezesa. Sezon na wyciągnięcie wniosków

Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski
Awans do pierwszej czwórki, a za rok wygranie ligi - taki cel na najbliższe dwa lata na przedsezonowej prezentacji postawił publicznie Tadeusz Zdunek. Żużlowcy z Gdańska mają już tylko iluzoryczne szanse na spełnienie tegorocznego celu.

Skład gdańskiej drużyny był mocno odmieniony w porównaniu do ubiegłego sezonu. Z zespołu odeszło dwóch liderów - Anders Thomsen i Mikkel Michelsen, którzy teraz z powodzeniem radzą sobie w PGE Ekstralidze. Ponadto do najlepszej ligi świata przeniósł się junior Marcin Turowski, a klub zrezygnował z Michała Szczepaniaka.

Skład złożony z zawodników, którzy mieli coś do udowodnienia mógł być groźny dla każdego, ale z drugiej strony został zbudowany na dużym ryzyku. W wielu spotkaniach gdańszczanie byli bliscy sukcesu, ale brakowało detali. Stąd bilans 4 zwycięstw i aż 6 porażek. Gdańszczanie mogą jeszcze awansować do pierwszej czwórki - mają 3 punkty straty do ostrowian i 4 do tarnowian, jednak musieliby się wznieść na szczyt umiejętności.

Miesiąc do meczu sezonu Lokomotivu. Zobacz więcej!

KLUCZOWY ZAWODNIK: Mikkel Bech 

Dla kapitana Zdunek Wybrzeża ten sezon miał być przełomowy. Jedyny członek "Duńskiej Mafii", który został w gdańskim klubie miał pociągnąć całą drużynę, jednak jego obecne wyniki nie są takie, jakie by sobie sam wymarzył. Średnia biegowa 1,894 (19. miejsce w klasyfikacji ligi) to gorzej od ubiegłorocznej, równej 2,098 (10. miejsce). Bech ma jednak potencjał na bycie czołowym zawodnikiem Nice 1.LŻ i gdy wszystko pójdzie zgodnie z planem, może solidnie punktować w dwóch ostatnich meczach. Tu już nie ma miejsca na błędy.

NAJWAŻNIEJSZY MECZ: Unia Tarnów - Zdunek Wybrzeże Gdańsk

W pierwszym spotkaniu obu drużyn, Zdunek Wybrzeże przegrało w Gdańsku z Unią 40:50 i dlatego ma aż cztery punkty straty do tej drużyny. Wówczas mocno brakowało Jacoba Thorssella, który jest teraz mocnym punktem drużyny. Teraz również Szwed nie pojedzie, podobnie jak Kima Nilssona i Peter Ljung z Unii. Cała trójka pojedzie w finale IM Szwecji. W obu drużynach będzie stosowane zastępstwo zawodnika. Zdunek Wybrzeże musi wygrać, choć na pewno nie jest faworytem. Wygrana w drugim spotkaniu, z Car Gwarant Startem z którym gdańszczanie zwyciężyli na wyjeździe to już obowiązek tej drużyny.

Walasek już pyta o kontrakt. Zobacz więcej!

PROGNOZA PUNKTOWA

Wariant optymistyczny
(w) Unia Tarnów (40:50) 2+0
(d) Car Gwarant Start Gniezno (49:40) 2+1
Punkty na koniec sezonu: 15

Wariant realny
(w) Unia Tarnów (40:50) 0+0
(d) Car Gwarant Start Gniezno (49:40) 2+1
Punkty na koniec sezonu: 13

ZOBACZ WIDEO Emil Sajfutdinow: W Rosji poza Toglliatti zainteresowanie SoN jest znikome

Czy Zdunek Wybrzeże wygra ostatnie dwa spotkania?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (4):

Wszystkie komentarze (4)

Komentarze (4)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL