Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Finał SoN Polacy kontra Artiom Łaguta WP SportoweFakty / Jarosław Pabijan / Finał SoN. Polacy kontra Artiom Łaguta.

Żużel. Polacy już po treningu przed SoN. Przed zawodami tor ma zostać zbronowany. Będzie przyczepniej

Jarosław Galewski
Jarosław Galewski
Trwa odliczanie do startu Speedway of Nations w Togliatti. Reprezentanci Polski mają już za sobą trening na rosyjskim owalu. Nawierzchnia nie sprawiała im problemów, ale wiemy, że podczas zawodów warunki do ścigania będą najprawdopodobniej inne.

TAURON zaprasza na Speedway Euro Championship w Gnieźnie. Oglądaj w Eurosporcie!

Reprezentacja Polski wraz z trenerem Markiem Cieślakiem około godziny 8:00 zjadła wspólne śniadanie. Godzinę później na stadion udali się Maciej Janowski, Bartosz Zmarzlik i Maksym Drabik. Bartosz Smektała i Patryk Dudek zostali nieco dłużej w hotelu. Z czasem dołączyli do swoich kolegów.

Przed treningiem konieczne było wypakowanie motocykli z dwóch busów, które już dzień wcześniej dotarły do Togliatti. Wszystko przebiegło bardzo sprawnie. Próbne jazdy wystartowały około godziny 12:00. Tor nie sprawiał zawodnikom większych problemów, ale po zakończeniu treningu nasza ekipa dowiedziała się, że przed zawodami nawierzchnia zostanie mocniej zbronowana i porysowana. Organizatorzy chcą, żeby było nieco przyczepniej. Czas pokaże, czy to właściwy kierunek, bo już podczas treningu niektórzy mieli obawy, czy tor wytrzyma sobotnie ściganie.

Zobacz także: Marek Cieślak ma sporo do zrobienia. Komunikacja będzie na wagę złota. Nie może być powtórki z zeszłego roku

Zainteresowanie zawodami rośnie z każdą godziną. Nasza drużyna jest coraz częściej zaczepiana przed rosyjskich kibiców. Do zabawnej sytuacji doszło po treningu. Gdy Polacy wracali do hotelu, Paweł Zmarzlik poprosił, żeby cała ekipa udała się jeszcze do sklepu motoryzacyjnego. Po zakupach, kiedy team Zmarzlików wracał do busa, ze sklepu z programem w ręku wybiegł sprzedawca, który zorientował się, z kim ma do czynienia i za wszelką cenę chciał zebrać podpisy i zrobić sobie zdjęcie z naszymi żużlowcami. Wszyscy oczywiście na to przystali i po dłuższym postoju udali się w drogę do hotelu.

Zobacz także: SoN: Polska musi się bać Rosji i Danii. Zmarzlik i Janowski mają szansę do rewanżu

Po treningu cała drużyna zjadła wspólny obiad. O 14:30 odbyła się zbiórka przed wyjazdem na stadion. Jeśli chodzi o pogodę, to warunki są idealne. W Togliatti temperatura sięga ponad 25 stopni Celsjusza.

Przypominamy, że początek sobotnich zawodów został zaplanowany na godzinę 17:00.

ZOBACZ WIDEO Emil Sajfutdinow: W Rosji poza Toglliatti zainteresowanie SoN jest znikome

Czy Polacy zdobędą złoto w SoN?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (3):

Komentarze (3)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL