Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Craig CookWP SportoweFakty / Michał Szmyd / Na zdjęciu: Craig Cook

Żużel. SoN. Fatalny karambol w Togliatti. Craig Cook wjechał w kolegę z reprezentacji

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
Do fatalnego upadku doszło w czwartym biegu 1. finału Speedway of Nations w Togliatti. Craig Cook wjechał w kolegę z reprezentacji Wielkiej Brytanii, Roberta Lamberta. Na tor upadł też jadący za nimi Kai Huckenbeck.

Początek 1. finału Speedway of Nations w Togliatti jest dość pechowy. W pierwszych dwóch gonitwach oglądaliśmy taśmy Nielsa Kristiana Iversena oraz Macieja Janowskiego. Niegroźny upadek zanotował też Kai Huckenbeck.

Znacznie gorzej wyglądał karambol w czwartym wyścigu. Na pierwszym łuku drugiego okrążenia błąd popełnił Craig Cook. Brytyjczyk jechał po wewnętrznej i stracił panowanie nad motocyklem, przez co trafił w jadącego po szerokiej Roberta Lamberta. Swoją maszynę położył też jadący z tyłu Huckenbeck.

Czytaj także: Słoma z butów Pawlickiego, Zmarzlik budzi emocje jak Gollob

- Spotkali się w najgorszym momencie, Lambert nie spodziewał się tego uderzenia. Cook nie przypilnował motocykla, za luźno wszedł w łuk. Pociągnęło go i nie było tam ratunku - ocenił w studiu Canal+ Mirosław Jabłoński, polski żużlowiec.

Sędzia Aleksander Latosiński uznał Cooka winnym spowodowania upadku i przerwania biegu. Dlatego Brytyjczyk został wykluczony z powtórki.

Najgorzej w całej sytuacji wyszedł Lambert, który przeleciał przez kierownicę swojego motocykla i mocno uderzył o tor. Brytyjski żużlowiec był jednak w stanie wrócić do parku maszyn o własnych siłach.

Czytaj także: Marek Cieślak ma sporo do zrobienia

W powtórce feralnego wyścigu Niemcy wygrali podwójnie z osamotnionym Lambertem.

ZOBACZ WIDEO: Bartosz Zmarzlik o Speedway of Nations. "Pojedziemy o jak najlepszy wynik dla Polski"

Czy wykluczenie Craiga Cooka z powtórki 4. biegu było słuszne?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (2):

 • Cezariusz Zgłoś
  Gdyby wszystkie tory w Polsce były normalne czyli przyczepne i nierówne to wypadków byłoby mniej, bo zawodnicy byliby przyzwyczajeni do walki na takich nawierzchniach przy dużych
  Czytaj całość
  prędkościach. Niestety obecnie "szybcy polscy betoniarze" oraz "brytyjskie żółwie błotne" trafiają na dobry tor i padają jak muchy.
  • Jonyy Zgłoś
   To był 1 start Cooka, poznawał tor. Nie wiedział, że go wyniesie i uderzył Lamberta

   Komentarze (2)

   PRZEJDŹ NA WP.PL