WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Arkadiusz Siwek / Na zdjęciu: Maciej Janowski, Patryk Dudek

Żużel. SoN. Koszmarny upadek Macieja Janowskiego. Filip Hjelmland wjechał w polskiego żużlowca

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
Do fatalnego upadku Macieja Janowskiego doszło w ostatnim biegu 1. finału Speedway of Nations w Togliatti. W pierwszym łuku w tył motocykla Polaka uderzył Filip Hjelmland. Janowski mocno uderzył głową o tor.

Maciej Janowski dobrze wystartował do ostatniej gonitwy 1. finału Speedway of Nations w Togliatti. Jednak w pierwszym łuku błąd popełnił Filip Hjelmland. Szwed stracił panowanie nad motocyklem i uderzył w tył maszyny reprezentanta Polski.

Upadek Janowskiego wyglądał fatalnie. Polak przeleciał przez kierownicę i z pełnym impetem uderzył głową oraz barkiem o tor. Później został też trafiony własnym motocyklem. W tym sezonie 27-latek leczył już podobną kontuzję i przez kilka tygodni odpoczywał od żużla.

Czytaj także: Słoma z butów Pawlickiego, Zmarzlik budzi emocje jak Gollob

Sędzia Aleksander Latosiński uznał Hjelmlanda winnym wypadku i przerwania wyścigu. Dlatego tez reprezentant Szwecji został wykluczony z powtórki. W niej nie zobaczyliśmy Janowskiego. Jego miejsce zajął rezerwowy Maksym Drabik.

1. finał Speedway of Nations od początku nie układał się najlepiej dla Macieja Janowskiego. Polak w pierwszej gonitwie dotknął taśmy, a w kolejnych biegach nie był w stanie punktować, aż w końcu trener Marek Cieślak postanowił zastąpić go Maksymem Drabikiem. Ostatnia seria startów i występ przeciwko Szwedom miały być dla Janowskiego okazją do przełamania. 

Czytaj także: Marek Cieślak ma sporo do zrobienia

Zgodnie z regulaminem Speedway of Nations, gdyby Janowski nie był w stanie jechać w niedzielnym finale, to jego miejsce zająć może jeden z rezerwowych. W przypadku Biało-Czerwonych rolę tę pełni Patryk Dudek, który wraz z reprezentacją jest w Togliatti.

Aktualizacja (godz. 19:50):
Jak poinformował Canal+, Janowski narzeka też na ból pięty. 

ZOBACZ WIDEO: Krzysztof Cegielski: Walczę o to, żeby zawodnicy Wandy odzyskali zaległe pieniądzeKup bilet na wielki finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie! -->>

Czy Polska wygra tegoroczne Speedway of Nations?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (23):

    Pokaż więcej komentarzy (20)
    PRZEJDŹ NA WP.PL