Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Peter Kildemand kontra Andreas JonssonWP SportoweFakty / Jarosław Pabijan / Na zdjęciu: Peter Kildemand kontra Andreas Jonsson

Żużel. TAURON SEC. Znana dzika karta na trzeci finał. W Vojens stawał już na podium

Tomasz Janiszewski
Tomasz Janiszewski
Peter Kildemand wystąpi z dziką kartą w trzecim turnieju finałowym TAURON SEC - Indywidualnych Mistrzostwach Europy. Zawody odbędą się 10 sierpnia w Vojens.

Można przypuszczać, że wybór Petera Kildemanda to niejako docenienie tego, że znalazł się w finale eliminacji, tj. SEC Challenge w Nagyhalasz, po uprzednim przebrnięciu przez kwalifikacje krajowe oraz półfinał w Równem. Na Węgrzech odniósł jednak kontuzję, tracąc szansę na awans.

CZYTAJ WIĘCEJ: SoN w pigułce. Bartosz Zmarzlik trzema czwartymi kadry. Rosja ma więcej tytułów niż wygranych turniejów

W TAURON SEC Kildemand błysnął w 2014 roku. Wówczas duński żużlowiec niemal do końca walczył o tytuł, ale musiał uznać wyższość Emila Sajfutdinowa. Na stałych prawach w tym cyklu startował jeszcze w latach 2015 (10. miejsce) i 2018 (8. miejsce). W tym samym roku, w którym zdobywał srebrny medal w IME, udało mu się także osiągnąć pierwszy sukces w Grand Prix. Notabene w turnieju w Vojens. Stanął tam na drugim stopniu podium.

Na liście startowej trzeciego turnieju finałowego, który zaplanowano na sobotę 10 sierpnia w Vojens, będzie się aż roić od żużlowców z Danii. Stałymi uczestnikami tegorocznej edycji IME są bowiem: obrońca tytułu Leon Madsen, Mikkel Michelsen, Michael Jepsen Jensen, Anders Thomsen i Nicki Pedersen.

Rezerwowymi będą Frederik Jakobsen i Andreas Lyager. Pierwszy to małe objawienie tegorocznego Speedway of Nations. W Togliatti 21-latek z powodzeniem zastąpił w kilku biegach Nielsa Kristiana Iversena, potwierdzając, że drzemie w nim spory potencjał.

CZYTAJ WIĘCEJ: Gdyby Hancock chciał do Polonii, prezes nie zastanawiałby się ani chwili


ZOBACZ WIDEO: Janusz Kołodziej: Komentarze w internecie problemem dla zawodników, choć mnie hejt nakręca

Czy decyzja o przyznaniu Peterowi Kildemandowi dzikiej karty jest słuszna?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (1):

 • sympatyk żu-żla Zgłoś
  Ciekawe pytanie na temat decyzji przyznania dzikusa. Zależności jak na temat z której strony się popatrzy,Jeżeli ten co ma prawo przyznania dzikusa przyznał.Stwierdził w ten sposób że
  Czytaj całość
  się zawodnikowi należy.Fani choć mogą być innego zdania raczej w tym temacie za wiele do powiedzenia nie mają.Poco więc takie pytanie.

  Komentarze (1)

  PRZEJDŹ NA WP.PL