Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Wiesław Wardaliński / Na zdjęciu: Krystian Plech

Żużel. Krystian Plech organizuje zawody 250 cc Masters. Mistrz świata przyjedzie do Gdańska

Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski
W środę, 31 lipca na stadionie im. Zbigniewa Podleckiego odbędą się zawody 250 cc Masters. Wystąpią w nich zawodnicy z pięciu państw. Będą mieli okazję wspólnie trenować i wymieniać się doświadczeniami.

Klasa 250 cc to bezpośrednie zaplecze klasycznego żużla. Występują w nim zawodnicy, którzy szykują się do prawdziwej żużlowej kariery. Mają dzięki temu okazję do zdobycia niezbędnego doświadczenia. Obsada gdańskich zawodów gwarantuje emocje.

- Do Gdańska przyjedzie m.in. Jesper Knudsen - Duńczyk, który w 2018 był na Gdańsk Speedway Camp, a w ostatni weekend został mistrzem świata w klasie 250cm3. Myślę, że to fajny obrazek, że chłopak, który stał pod taśmą z naszymi chłopakami i razem się poznali, spędzili wspólnie trzy dni na campie, zdobył ten puchar i może pokazać tym dzieciom, że wśród nich też jest potencjał - powiedział Krystian Plech, organizator zawodów.

Trwa rehabilitacja Taia Woffindena. Zobacz więcej!

Jeszcze niedawno klasa 250 cc raczkowała. Teraz trenuje w niej dużo więcej młodzieży, głównie w wieku 13-15 lat. - Z tego co widzę na przykładzie treningów w Gdańsku, chłopcy którzy mają pewne problemy na mini torze, w momencie gdy siadają na pojemność 250 cm3 jadą płynniej. Obycie z motocyklem na mini torze ułatwia im jazdę na dużym torze i widać, że jest to idealna pojemność pomiędzy 80/125 cm3, a 500 cm3. Uważam, że polska myśl szkoleniowa powinna skupić się na tej klasie i wspólnie ją rozwijać, dlatego wyszedłem z inicjatywą zawodów 250cc Masters, aby zapoczątkować modę na tą klasę i umożliwić rywalizację tym dzieciakom. Wierzę, że w tym jest przyszłość tej dyscypliny - stwierdził Plech.

Iversen znowu popadł w przeciętność. Zobacz więcej!

Obsada zawodów w Gdańsku:
1. Noel Wahlqvist (Szwecja)
2. Casper Henriksson (Szwecja)
3. Seweryn Orgacki (Polska - GTŻ Grudziądz)
4. Wiktor Rafalski (Polska - GTŻ Grudziądz)
5. Jakub Staszewski (Polska - GKŻ Wybrzeże Gdańsk)
6. Mateusz Affelt (Polska - KS Toruń)
7. Jan Rachubik (Polska - KM Cross Lublin)
8. Tom Finger (Niemcy)
9. Jonny Wynant (Niemcy)
10. Melf Ketelsen (Niemcy)
11. Sam McGurk (Wielka Brytania)
12. Patrick Skaarup (Dania)
13. Noah Moss (Dania)
14. Rasmus Pedersen (Dania)
15. Jesper Knudsen (Dania)
16.

ZOBACZ WIDEO Trudny sezon Stali Gorzów. Bez poprawy skończy się w barażachKup bilet na wielki finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie! -->>

Czy turnieje w klasie 250 cc to dobry sposób na naukę żużla?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (1):

Komentarze (1)

PRZEJDŹ NA WP.PL