Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Finał SoN Bartosz Zmarzlik, Patryk DudekWP SportoweFakty / Jarosław Pabijan / Finał SoN. Bartosz Zmarzlik, Patryk Dudek.

Żużel. SoN. Patryk Dudek odpiera zarzuty. Zabranie jednego motocykla to nie był jego wymysł

Artur Babicz
Artur Babicz
Wielu kibiców zarzucało Patrykowi Dudkowi, że zlekceważył finał Speedway of Nations i na decydującą rozgrywkę zabrał tylko jeden motocykl. Jednak podczas konferencji prasowej zawodnik zdementował te głosy, a wtórował mu Piotr Szymański.

Patryk Dudek zastąpił kontuzjowanego Macieja Janowskiego w drugim dniu finałów Speedway of Nations w rosyjskim Togliatti. Zawodnik Stelmet Falubazu Zielona Góra, mimo że nie mógł spodziewać się tego występu, to spisał się bardzo dobrze i razem z Bartoszem Zmarzlikiem doprowadzili reprezentację Polski do zwycięstwa w fazie zasadniczej po dwóch dniach rywalizacji.

Jednak już po turnieju zaczęto zarzucać Patrykowi Dudkowi, że ten do Rosji zabrał jedynie jeden motocykl i w ten sposób zlekceważył te zawody. Sam zawodnik jednak podczas konferencji prasowej reprezentacji Polski po powrocie do kraju dementował te głosy.

Zobacz także:Bartosz Zmarzlik królem weekendu

- Co tydzień w lidze startuję przeważnie na jednym motocyklu i nie widzę w tym żadnego problemu - krótko skomentował to zawodnik Falubazu. - Oczywiście dzięki uprzejmości teamu Macieja Janowskiego miałem przygotowaną drugą jednostkę gdyby z moją działo się coś niepożądanego. Jednak po pierwszym starcie kiedy zapoznałem się z torem i wprowadziłem korekty wiedziałem, że mój motocykl wystarczy - dodał Dudek.

ZOBACZ WIDEO Trudny sezon Stali Gorzów. Bez poprawy skończy się w barażach

Całą sytuację skomentował również Piotr Szymański, który ze swojej strony tylko potwierdzał, że cała reprezentacja zrobiła wszystko, aby przygotować się do zawodów w 100 procentach.

- Byliśmy przygotowani na tyle, ile było to możliwe. BSI umożliwiło nam transport ograniczonej liczby motocykli i nie uwzględniono tam rezerwowych jednostek. Dlatego po naszych wspólnych rozmowach z zawodnikami rezerwowymi padła decyzja, że na finały wezmą tylko po jednym motocyklu - mówił Szymański.

Zobacz także:Rosja ma więcej tytułów niż wygranych turniejów

- Wydaję mi się, że i tak byliśmy bardzo dobrze przygotowani w porównaniu do innych ekip. Proszę wyobrazić sobie co by się wydarzyło gdybyśmy pojechali tylko w trójkę. Wtedy tego sukcesu na pewno by nie było - podsumował przewodniczący GKSŻ.

Czy Patryk Dudek i Bartosz Zmarzlik powinni tworzyć podstawową parę reprezentacji na finał SoN?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (11):

Wszystkie komentarze (11)

Komentarze (11)

    Wszystkie komentarze (11)
    PRZEJDŹ NA WP.PL