Najnowsze Wyniki/Kalendarz
reprezentacja Polski przed pierwszym dniem finału SoN 2019WP SportoweFakty / Jarosław Pabijan / Na zdjęciu: reprezentacja Polski przed pierwszym dniem finału SoN 2019.

Żużel. SoN. Kadrowicze nie dostali medali, PZM zrobi wszystko by je zdobyć

Artur Babicz
Artur Babicz
Reprezentacja Polski pojechała na finały SoN do Togliatti w pięcioosobowym składzie. Tego jednak nie przewidzieli organizatorzy i dali kadrowiczom tylko trzy medale. PZM zrobi wszystko, aby Maciej Janowski i Bartosz Smektała dostali swoje krążki.

Reprezentacja Polski po dwudniowej rywalizacji w rosyjskim finale Speedway of Nations zdobyła tytuł wicemistrza świata. Natomiast do Togliatti pojechało pięciu kadrowiczów: Bartosz Zmarzlik, Maciej Janowski, Patryk Dudek, Maksym Drabik i Bartosz Smektała.

Z założenia podstawowy skład stanowili Zmarzlik, Janowski i Drabik. Natomiast Dudek i Smektała byli rezerwowymi na wypadek kontuzji, któregoś z kolegów. Pech chciał, że niestety w ostatnim biegu pierwszego dnia rywalizacji kontuzji doznał Maciej Janowski i w jego miejsce wskoczył Patryk Dudek. Właśnie to z zawodnikiem Falubazu w składzie reprezentacja zakończyła drugi dzień rywalizacji, w którym sięgnęła po wicemistrzostwo świata.

Zobacz także:Cieślak nie zasłużył na krytykę

Stąd też podczas ceremonii srebrne medale odebrali Dudek, Zmarzlik oraz Drabik. Natomiast organizator nie zapewnił krążków dla pozostałych kadrowiczów, którzy również mieli swój wkład w ten sukces. Działania w tej sprawie zapowiedział już przewodniczący GKSŻ - Piotr Szymański.

ZOBACZ WIDEO: Krzysztof Cegielski: Walczę o to, żeby zawodnicy Wandy odzyskali zaległe pieniądze

- Uważamy, że wszyscy kadrowicze zasłużyli na medale. Dlatego poprosimy FIM o przygotowanie dodatkowych egzemplarzy lub chociaż o ich projekt, abyśmy my mogli zorganizować medale dla Macieja Janowskiego i Bartosza Smektały we własnym zakresie - skomentował Szymański.

Zobacz także:Kto rządzi w polskiej kadrze?

Decyzja związku jest o tyle uzasadniona, że Maciej Janowski był kapitanem polskiej kadry oraz uczestniczył w pierwszym dniu finałów. Natomiast Bartosz Smektała, mimo że nie pojawił się na torze podczas finałów to zdobywał punkty dla reprezentacji podczas półfinału SoN w Landshut.

Czy zawodnicy, którzy w finale SoN nie pojawili się na torze powinni otrzymać medale?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (13):

 • intro Zgłoś
  to całe SON to wielkie g...o
  • Marian Szyma Zgłoś
   Jeśli regulamin pozwala na takie zmiany składu to powinni dostać medale wszyscy , z parami zawsze były takie historie bo w eliminacjach czy dalszych rundach składy były inne a wfinale
   Czytaj całość
   medale dostawała trójka może zmienić regulamin, że od początku do końca startuje 2+1
   • yes Zgłoś
    Są ustalone/przyjęte zasady. Jechały państwa i państwa dostały (po 3 medale). Mateusz Makuch napisał 18 lipca 2019 o godz. 21:15 w informacjo zatytułowanej "Polacy utknęli w
    Czytaj całość
    Moskwie. Znamy szczegóły problemów kadry":"Wobec tego nasza grupa, licząca w sumie 25 osób, musiała znaleźć zakwaterowanie w stolicy Rosji i udało się to zrobić w kilku hotelach położonych nieopodal lotniska w Moskwie".Powinni wystąpić o 25 medali i jeszcze o kilka w zapasie ;)
    Wszystkie komentarze (13)

    Komentarze (13)

     Wszystkie komentarze (13)
     PRZEJDŹ NA WP.PL