Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Weronika Waresiak / Na zdjęciu: Luke Becker

Żużel. Siedmiu wspaniałych: Becker dał Hancockowi powód do dumy. Rolnicki na równi z seniorami

Konrad Mazur
Konrad Mazur
Prezentujemy siódemkę 4. kolejki 2.LŻ. Z uwagi, że odbyły się tylko dwa mecze (walkower w Pile), w zestawieniu dominują zawodnicy Stainer Unii Kolejarza. Klasę potwierdzili Lidsey i Becker, którzy dotarli na stadion w ostatniej chwili.

Kup bilet na wielki finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie! -->>

1. Jaimon Lidsey (Stainer Unia Kolejarz Rawicz). Okrojony skład Speedway Wandy Kraków nie oznacza, że Australijczykowi nie należy się miejsce w zestawieniu. Lidsey miał wejście smoka. Niewiele brakowało, a lider Steiner Unii Kolejarza nie pojechałby przeciwko krakowianom. Złośliwi powiedzą, że nagromadził punktów na mającej potężne problemy Wandzie, ale każdy komplet wywalczony w meczu jest warty uwagi. Lidsey coraz śmielej poczyna sobie w polskiej lidze i robi systematyczne postępy.

2. Arkadiusz Pawlak (Stainer Unia Kolejarz Rawicz). W pierwszym meczu z Wandą był bliski płatnego kompletu. Tym razem nie było tak dobrze, ale pozostawił po sobie dobre wrażenie. Próbował ścigać przeciwników. Na cztery starty wygrał raz. 

3. Kevin Woelbert (OK Bedmet Kolejarz Opole). Niemcy to solidna marka. Tak jest i z Woelbertem. To on ratował wynik opolan w starciu z krośnianami. Słabiej spisał się na początku zawodów, gdzie stracił w sumie trzy punkty. Minus za wyścig z Pawłem Hlibem, w którym dał się podejść rywalowi. Podrażniony żużlowiec Kolejarza wziął się do ostrej pracy. Później nikt nie mógł go uchwycić na starcie i gnał do mety po pewne trójki. Jeśli Woelbert utrzyma taką formę do końca sezonu, będzie mógł się zastanowić nad zmianą ligi.

ZOBACZ WIDEO: Stanisław Chomski wie, czego potrzebuje reprezentacja Polski

Jarosław Dymek ma nową pracę. Wspomoże Kolejarza Opole 

4. Edward Mazur (Wilki Krosno). Wychowanek tarnowskiej Unii miał tyle samo punktów, co Pawlak i Sadurski, ale przeciwnicy w jego meczu byli znacznie mocniejsi. Nie skorzystał w pełni z próby toru, bowiem na początku przywiózł za swoimi plecami jedynie Denisa Gizattulina. Mazur wygrał co prawda tylko jeden bieg, ale dorzucał do dorobku cenne punkty. W tak wyrównanym spotkaniu były one na wagę zwycięstwa Wilków.

5. Luke Becker (Stainer Unia Kolejarz Rawicz). Również niepokonany. Amerykanin zbiera cenne doświadczenie na torach polskich. Największa nadzieja amerykańskiego speedway’a ma powody do radości. Takie występy napędzą go do dalszej pracy. W USA było i jest wiele talentów, ale tylko wyjazd do Europy pomaga w rozwoju kariery. Becker z pewnością cieszy się, że podjął taką decyzję. Dumny ze swojego rodaka może być Greg Hancock, wprowadzający Beckera w profesjonalny żużel. 

Czytaj także: Unia Kolejarz - Polonia Piła: pilanie potrzebują remisu, aby myśleć o play-off (zapowiedź)

6. Patryk Rolnicki (Wilki Krosno). Seniorzy krośnieńskiego klubu pojechali na wyrównanym poziomie. Nie odbiegał od nich Rolnicki, który wygrał dwa biegi. Na pochwałę zasługuje gonitwa numer 3, gdzie wskoczył za Patricka Hansena (taśma). Junior ograł doświadczoną parę opolan. Minus za swój ostatni start, gdzie  nieatakowany przez nikogo przewrócił się.

7. Kacper Pludra (Stainer Unia Kolejarz Rawicz). Występ na tle Burzy, Kossakowskiego i młodzieżowców bardzo pozytywny. Mogło być jeszcze lepiej, gdyby nie uślizg z własnej winy. Pludra musi zbierać cenne szlify na drugoligowych owalach, bo będzie jednym z kandydatów do jazdy w leszczyńskiej Unii w przyszłym sezonie.

Czy Kevin Woelbert powinien spróbować sił w wyższej lidze?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL