Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Upadek Roberta Lamberta podczas 2 rundy TAURON SEC w ToruniuWP SportoweFakty / Łukasz Trzeszczkowski / Na zdjęciu: Upadek Roberta Lamberta podczas 2. rundy TAURON SEC w Toruniu.

Żużel. Robert Lambert kontuzjowany! Brytyjczyk ma pęknięte dwa kręgi

Michał Mielnik
Michał Mielnik
Sobotni 2. finał TAURON SEC w Toruniu zbiera kolejne żniwa. Robert Lambert przeszedł badania, które wykazały, że Brytyjczyk ma pęknięte kręgi TH4 oraz TH5.

Feralny 10. bieg sobotniej rundy TAURON SEC zbiera kolejne żniwa. Na drugim łuku Leon Madsen podciął Andersa Thomsena, w którego wjechał Robert Lambert. Początkowo wydawało się, że to zawodnik truly.work Stali Gorzów najbardziej ucierpiał w całym zdarzeniu, ponieważ od razu został przetransportowany do szpitala, a Brytyjczyk kontynuował zawody. Warto zaznaczyć, że w powtórce tego biegu David Bellego doznał złamania obojczyka.

Zobacz także: Żużel. TAURON SEC: Feralny X wyścig turnieju w Toruniu. David Bellego kontuzjowany

Po zawodach Lambert udał się na dokładniejsze badania w Berlinie. Jak się okazało, 21-latek doznał pęknięcia dwóch kręgów piersiowych - T4 oraz T5. - Po moim sobotnim upadku w SEC w Toruniu przeszedłem badania tomografem komputerowym. Lekarze odkryli, że mam pęknięte dwa kręgi i czeka mnie przerwa w startach, aby wyzdrowieć. Jeszcze nie wiem jak długo będę pauzował, ponieważ muszę przejść więcej badań. Jestem bardzo rozczarowany, że nie wezmę udziału w poniedziałkowym finale Indywidualnych Mistrzostw Wielkiej Brytanii i nie będę mógł obronić tytułu - poinformował Robert Lambert.

Zobacz także: Żużel. Klub z PGE Ekstraligi zainteresowany Frederikiem Jakobsenem. Decyzja prawdopodobnie we wtorek

W trudnej sytuacji znalazł się polski klub 21-letniego Brytyjczyka Speed Car Motor Lublin. Przed beniaminkiem PGE Ekstraligi dwa bardzo ważne spotkania w kontekście utrzymania w lidze. Obecnie lublinianie pozostali bez rezerwowego. 

ZOBACZ WIDEO: Stanisław Chomski wie, czego potrzebuje reprezentacja PolskiAktualne składy drużyn żużlowych:

PGE Ekstraliga -->>

Nice 1. Liga Żużlowa -->>

2. Liga Żużlowa -->>

na Facebooku.

Komentarze (22):

Wszystkie komentarze (22)

Komentarze (22)

    Wszystkie komentarze (22)
    PRZEJDŹ NA WP.PL