Najnowsze Wyniki/Kalendarz
stadion żużlowy w GdańskuWP SportoweFakty / Na zdjęciu: stadion żużlowy w Gdańsku

Żużel. Niemiec najlepszy w 250 cc Masters w Gdańsku, Wiktor Rafalski najlepszy z Polaków

Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski
W czwartek na torze Stadionu im. Zbigniewa Podleckiego odbył się turniej 250 cc Masters. W Gdańsku dominowali zaproszeni obcokrajowcy, a najlepszy okazał się Niemiec Jonny Wynant.

Ostatecznie nie wszyscy zaproszeni zawodnicy przyjechali do Gdańska. Trzech nie wystąpiło w turnieju, dwóch kolejnych wycofało się w trakcie jego trwania. Zdecydowanie najlepiej na torze spisywał się Jonny Wynant. Niemiec zwyciężył z kompletem, 15 punktów.

Reprezentant naszych zachodnich sąsiadów, aby zwyciężyć w zawodach, musiał wygrać bardzo silnie obsadzony 18. bieg. Zwyciężył w nim, przed Łotyszem Francisem Gustsem i Szwedem Casperem Hendrikssonem, który przez to ostatecznie zajął czwarte miejsce, gdyż został wyprzedzony jeszcze przez swojego rodaka, Noela Wahlqvista.

Frederik Jakobsen wypożyczony do truly.work Stali. Zobacz więcej!

W turnieju wystąpiło czterech Polaków, jednak nie odgrywali oni znaczących ról. Najlepszy okazał się grudziądzanin Wiktor Rafalski, który zdobył 8 punktów. Pozostali zajęli ostatnie pozycje. 

ZOBACZ WIDEO: Stanisław Chomski rzuca wyzwanie Jerzemu Synowcowi. Chce zakładu

Turniej odbywał się na motocyklach w klasie 250 cc, na których żużlowcy osiągają nieco mniejsze prędkości niż na tych w klasie 500 cc. Przykładowo najlepszy czas dnia wykręcił Francis Gusts, a wynosił on równe 70 sekund. To około 4-5 sekund mniej niż średnio osiągają juniorzy w Gdańsku w zawodach młodzieżowych.

Niestety niektóre biegi miały kadłubową obsadę. Na zawody nie stawili się awizowani wcześniej Jesper Knudsen i Noah Moos, a z problemami technicznymi zmagał się Jakub Staszewski, który nie wyjechał do żadnego biegu.

Mirosław Jabłoński nie porozumiał się z kolegą. Zobacz więcej!

Wyniki:
1. Jonny Wynant (Niemcy) - 15 (3,3,3,3,3)
2. Francis Gusts (Łotwa) - 14 (3,3,3,3,2)
3. Noel Wahlqvist (Szwecja) - 13 (3,2,2,3,3)
4. Casper Henriksson (Szwecja) - 12 (2,3,3,3,1)
5. Patrick Skaarup (Dania) - 10 (2,2,2,1,3)
6. Wiktor Rafalski (Polska - GKM Grudziądz) - 8 (1,w,3,2,2)
7. Tom Finger (Niemcy) - 8 (3,1,1,1,2)
8. Melf Ketelsen (Niemcy) - 7 (0,2,2,2,1)
9. Markus Lill (Estonia) - 7 (2,-,2,2,1)
10. Sam McGurk (Wielka Brytania) - 6 (1,w,t,2,3)
11. Jan Rachubik (Polska - KM Cross Lublin) - 5 (2,3,t,0,0)
12. Seweryn Orgacki (Polska - GKM Grudziądz) - 0 (0,t,w,-,-)
13. Mateusz Affelt (Polska - KS Toruń) - 0 (u,w,-,-,-)
14. Jakub Staszewski (Polska - Wybrzeże Gdańsk) - 0 (w,w,w,w,w)
15. Jesper Knudsen (Dania) - NS
15. Noah Moos (Dania) - NS

Czy w Polsce powinno się mocniej postawić na treningi i zawody w klasie 250 cc?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (4):

 • smok Zgłoś
  "Czy w Polsce powinno się mocniej postawić na treningi i zawody w klasie 250 cc?"Niekoniecznie. Ostatnio był ciekawy felieton red. Drozda o czarnym sporcie w Szwecji. Wypowiadająca się w
  Czytaj całość
  nim ważna persona tamtego żużla zwróciła uwagę, że w dorosłym żużlu najbardziej przydają się umiejętności zdobyte na motocrossie. Żaden miniżużel w Szwecji czy świetni młodzi chłopcy z Niemiec na 250 nie sprawią, że w dorosłym speedwayu będą od nas lepsi.
  • rammsteinfan Zgłoś
   "Turniej odbywał się na motocyklach w klasie 250 cc, na których żużlowcy osiągają nieco mniejsze prędkości niż na tych w klasie 500 cc. Przykładowo najlepszy czas dnia wykręcił
   Czytaj całość
   Francis Gusts, a wynosił on równe 70 sekund. To około 4-5 sekund mniej niż średnio osiągają juniorzy w Gdańsku w zawodach młodzieżowych."Czy to aż takie problemy z matematyką, czy pośpiech? Jak na moje, to te 70 sekund to jednak więcej niż średnie czasy młodzieżowców jeżdżących na pięćsetkach. No, ale miło, że w ogóle autor postarał się zrobić jakieś porównanie.
   • StGforever To moja drużyna Zgłoś
    Niemcy nas biją....!!!
    Wszystkie komentarze (4)

    Komentarze (4)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL