Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Stanisław Burza na prowadzeniu WP SportoweFakty / Karol Słomka / Na zdjęciu: Stanisław Burza na prowadzeniu

Żużel. Kolejarz O. - Wanda: Show Oskara Polisa, ambicji i woli walki Stanisławowi Burzy odmówić nie można (noty)

Szymon Michalski
Szymon Michalski
OK Bedmet Kolejarz Opole w zaległym meczu 2. Ligi Żużlowej rozgromił na swoim torze Speedway Wandę Kraków 73:14. W ekipie gospodarzy tylko Damian Lotarski nie zdobył kompletu punktów, a przeszkodził mu w tym defekt motocykla.

Noty dla zawodnikówOK Bedmet Kolejarza Opole:

Hubert Łęgowik6. Podobnie jak wszyscy seniorzy gospodarzy, nie stracił ani jednego punktu.

Mads Hansen6. Po kilku meczach przerwy dostał od menadżera Jarosława Dymka szansę występu. 19-latek wystąpi również w spotkaniu wyjazdowym w Poznaniu, a tam o punkty tak łatwo już nie będzie.

Oskar Polis6. W biegu 14. zrobił show, ponieważ prawie cały bieg pokonał... na jednym kole. Spodobało się to opolskiej publiczności, która po wyścigu nagrodziła go gromkimi brawami.

ZOBACZ WIDEO Prezes Stali Gorzów zaatakował Martę Półtorak. Padły bardzo mocne słowa

Kevin Woelbert6. Ocena maksymalna, nie ma się do czego przyczepić.

Zobacz także: Żużel. PGE Ekstraliga. Motor - Włókniarz: Wulkan ogromnych emocji i podział punktów w Lublinie! (relacja)

Bjarne Pedersen6. Jako jedyny z seniorów gospodarzy wystąpił w pięciu biegach. Duńczyk już po pierwszym łuku miał ogromną przewagę nad rywalami.

Damian Lotarski5. Jako jedyny z opolan nie zdobył kompletu punktów. Przeszkodził mu w tym defekt motocykla już na starcie. Oprócz tego bez problemów radził sobie ze Stanisławem Burzą i Dominikiem Kossakowskim.

Patryk Wojdyło6. Jego występ zapamiętamy z bardzo ambitnej postawy w 15. biegu. Przez trzy okrążenia skracał dystans do Dominika Kossakowskiego, by na ostatnim okrążeniu, na przeciwległej prostej, wejść pod łokieć swojemu rywalowi. Dzięki tej akcji zawodnik Betard Sparty Wrocław zakończył spotkanie z kompletem punktów.

Noty dla zawodników Speedway Wandy Kraków:

Tero AarnioBez oceny. Stosowane za niego było zastępstwo zawodnika.

Krystian Stefanów1. Nie nawiązał walki z rywalami.

Zobacz także: Żużel. Duże zastrzeżenia Stelmet Falubazu do grudziądzkiego toru. Tomasz Walczak kilka razy podburzył kibiców

Dominik Kossakowski2. Walczył, atakował, ale nic z tego nie wyszło. Ambicji jednak odmówić mu nie można.

Dawid Kołodziej1. Nie zdobył żadnego punktu, przy jego nazwisku widnieje pięć zer.

Stanisław Burza2. Podobnie jak Dominik Kossakowski, próbował odebrać punkty gospodarzom. W biegu 10. do samej kreski atakował Damiana Lotarskiego, w wyścigu 13. na pierwszym łuku, przy samej bandzie nabrał ogromnej szybkości, jednak na wyjściu z łuku zabrakło dla niego miejsca i musiał zamknąć manetkę gazu.

Łukasz Szczęsny1. W biegu 12. mógł przywieźć do mety dwa punkty, jednak popełnił błąd i zanotował upadek. Wyścig ten zakończył się zwycięstwem gospodarzy w stosunku 3:0, ponieważ wykluczony za drugie ostrzeżenie został Krystian Stefanów, w powtórce defekt na starcie zanotował Damian Lotarski, a chwile później z nawierzchnią zapoznał się właśnie Łukasz Szczęsny.

Mateusz Pacek1. Niczym się nie wyróżnił.

SKALA OCEN
6 - fenomenalnie
5 - bardzo dobrze
4 - dobrze
3 - przeciętnie
2 - słabo
1 - kompromitacja

Czy spodziewałeś się takiego wyniku meczu?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (1):

Komentarze (1)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL