Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Krzysztof Kasprzak, Anders ThomsenWP SportoweFakty / Łukasz Trzeszczkowski / Na zdjęciu: Krzysztof Kasprzak, Anders Thomsen

Żużel. Krzysztof Kasprzak bohaterem truly.work Stali. "To jest dyspozycja dnia"

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
- Od 16 biegów nie wygrałem, to pomyślałem, że w końcu trzeba jakiś wygrać - powiedział Krzysztof Kasprzak po meczu truly.work Stali Gorzów z Fogo Unią Leszno (46:44). Kasprzak w końcu się przebudził i był jednym z bohaterów.

Mecz truly.work Stali Gorzów z Fogo Unią Leszno był niezwykle ważny dla Krzysztofa Kasprzaka, który od początku roku zawodził oczekiwania kibiców i ekspertów. Ponadto Kasprzak żużlowego rzemiosła uczył się właśnie w leszczyńskim klubie, z którym żegnał się w nie najlepszych relacjach.

Ku ogromnemu zaskoczeniu kibiców i ekspertów, niedzielny mecz okazał się przełomowy dla Kasprzaka. 35-latek zdobył aż 12 punktów i 2 bonusy i walnie przyczynił się do minimalnej wygranej (46:44). Jest ona niezwykle ważna w kontekście uniknięcia meczów barażowych o utrzymanie w PGE Ekstralidze.

Czytaj także: Kołodziej zaprzepaścił szansę we Wrocławiu

- Usłyszałem od waszej reporterki, że od 16 biegów nie wygrałem w PGE Ekstralidze, to pomyślałem sobie "kurde, w końcu trzeba jakiś wygrać" - powiedział po meczu Kasprzak w nSport+.

ZOBACZ WIDEO Prezes Stali obiecuje: Bartosz Zmarzlik na pewno nie odejdzie po sezonie

Kasprzak tłumaczył, że jego słabsza jazda w ostatnich tygodniach była spowodowana wyłącznie problemami sprzętowymi. - Jeśli trafisz z dopasowaniem motocykla, masz formę. Jeśli nie, to jej nie masz. Motocykl to w tej chwili 90 proc. wyniku. Jeśli Kasprzak bez formy wygrywa z mistrzem Polski i robi tyle punktów, to co będzie mieć jak ją odzyska? To jest dyspozycja dnia - dodawał żużlowiec truly.work Stali.

Gorzowianie wygraną w meczu przypieczętowali dopiero w ostatniej gonitwie dnia, zaś w środkowej fazie zawodów wydawało się, że nic nie przeszkodzi leszczynianom w zwyciężeniu kolejnego spotkania ligowego.

Czytaj także: Gollob natchnął Zmarzlika przed Grand Prix

- Nam początkowo ten tor bardziej pasował. Było nam łatwiej. Ten kto miał więcej szczęścia i pojechał do przodu, ten ostatecznie wygrał. Bóg tak chciał - podsumował Kasprzak.

Czy Krzysztof Kasprzak ustabilizuje formę na wysokim poziomie do końca sezonu?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (10):

Wszystkie komentarze (10)

Komentarze (10)

PRZEJDŹ NA WP.PL