Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Craig Cook Twitter / martindugard23 / Na zdjęciu: Craig Cook

Żużel. Gorąco na meczu. Craig Cook zaatakował wirażowego (wideo)

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
Do kuriozalnej sytuacji doszło podczas meczu Championship Shield pomiędzy Eastbourne Eagles a Glasgow Tigers. Craig Cook na torze starł się z wirażowym. Niewiele brakowało, a bylibyśmy świadkami bójki.

W meczu pomiędzy Eastbourne Eagles a Glasgow Tigers lepsi okazali się żużlowcy gospodarzy (55:34). Wynik zawodów zszedł jednak na dalszy plan ze względu na kontrowersyjne zachowanie Craiga Cooka. Brytyjski żużlowiec nie po raz pierwszy w karierze nie utrzymał nerwów na wodzy i starł się z wirażowym.

Niektórzy z kibiców stanęli w obronie Cooka i uznali zachowanie osoby funkcyjnej za przesadę. Wirażowy wyszedł bowiem na środek toru i próbował zatrzymać zawodnika. Jak się okazało, miał ku temu powody.

"Wciąż trwała prezentacja. Zawodnicy z Glasgow przedwcześnie wyjechali na tor przed pierwszym biegiem. Naszej klubowej maskotce i osobom funkcyjnym groziło niebezpieczeństwo. Dlatego wirażowy wyszedł na tor i pokazał czerwoną flagę. Jak ją widzisz, masz się zatrzymać" - przekazał Martin Dugard, były żużlowiec, a obecnie działacz "Orłów" z Eastbourne.

Czytaj także: GKM zweryfikuje formę Włókniarza

"Po co w ogóle to komentować? Niezależnie od sytuacji, wirażowy nie powinien był stać na środku z czerwoną flagą" - ocenił Rohan Tungate, australijski żużlowiec.

"Prosta startowa była pełna zawodników, osób funkcyjnych i dzieci, które zostały zaproszone do wzięcia udziału w prezentacji przed zawodami. Świeciło się czerwone światło oznaczające zakaz wyjazdu na tor, do tego wirażowi wyszli z czerwonymi flagami. Pokazałem ten film, by każdy mógł zobaczyć dokładnie, co się stało i nie czytał o tym za pośrednictwem mediów" - stwierdził Dugard.

Czytaj także: Piotr Pawlicki wygwizdany w Gorzowie

"Kto normalny wskakuje prosto pod koła motocykla żużlowego? Przecież one nie mają hamulców! Czy ktoś z was wskoczyłby pod pędzący samochód? Myślę, że nie" - ocenił Steve Worrall, brytyjski żużlowiec.

ZOBACZ WIDEO Adrian Miedziński na pewno nie wróci do Torunia. Pierwsza liga kompletnie go nie interesuje

Czy uważasz zachowanie Craiga Cooka za naganne?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (12):

 • HR_Sparta Zgłoś
  Wirażowy to gamoń (Nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu!). Ma machać chorągiewką bez wchodzenia na tor. A wlazł Cookowi pod motor specjalnie gdy ten chciał go ominąć przy prędkości spacerowej. Mimo, że motor żużlowy nie ma hamulców to przy takiej prędkości można go wyhamować do zera na dystansie 1m stawiając go w poprzek kierunku jazdy. Cook na 100% nikogo by nie przejechał. Kto nie wierzy niech obejrzy akcję Lindgrena na GP w Toruniu, kiedy upadł Mroczka. Lindgren zawrócił na kilku metrach przy pełnej prędkości. Co prawda motor uciekł mu spod czterech liter ale już w przeciwnym kierunku.
  • sullifan Zgłoś
   To zawodników nie powinno być na torze, wirażowy miał prawo na nim przebywać w tamtym momencie. To tak jakby się kierowca wcisnął na czerwonym na pasy i miał pretensje, że pieszy tam
   Czytaj całość
   był.
   • Pitu Zgłoś
    Jaka partyzantka... Jeden łazi środkiem toru i macha flachą, drugi ma go głęboko w tyłku, a na koniec się jeszcze dzicz prawie pobiła :D
    Wszystkie komentarze (12)

    Komentarze (12)

    ×
     Wszystkie komentarze (12)
     PRZEJDŹ NA WP.PL