Najnowsze Wyniki/Kalendarz
/ Podprowadzające podczas turnieju Chrobrego

Żużel. Znamy pięciu uczestników turnieju Chrobrego. Wśród nich jeden ekstraligowiec

Mateusz Domański
Mateusz Domański
15 sierpnia (czwartek) na torze w Gnieźnie odbędzie się XI edycja Turnieju o Koronę Bolesława Chrobrego - Pierwszego Króla Polski. Znamy już nazwiska pięciu uczestników, którzy powalczą o królewskie insygnia.

Kup bilet na wielki finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie! -->>

W obsadzie znajduje się już trzech reprezentantów Car Gwarant Startu Gniezno. Jako pierwszy przedstawiony został Oskar Fajfer, a tuż po nim Jurica Pavlic i Oliver Berntzon. O królewski tytuł powalczy także przedstawiciel ekstraligowego Get Well Toruń Norbert Kościuch oraz Marcin Nowak z Power Duck Iveston PSŻ-u Poznań, który do obsady turnieju dołączył w środę rano.

Czytaj także: Żużel. DMPJ: Francepol Falubaz wygrał w Gnieźnie. Gospodarze poza podium

W tym roku Turniej O Koronę Bolesława Chrobrego - Pierwszego Króla Polski rozgrywany będzie według formuły indywidualnej. To znaczy, że nie będzie już podziału na drużyny i późniejszej indywidualnej walki o insygnia. Taki system obowiązywał w zeszłej edycji tradycyjnych zawodów.

Przypomnijmy, że dziesiąta, jubileuszowa odsłona turnieju Chrobrego zakończyła się triumfem Macieja Janowskiego. Kto tym razem posiądzie królewską koronę? Tego dowiemy się 15 sierpnia. Początek rywalizacji na gnieźnieńskim owalu został zaplanowany na godzinę 17:00.  

Czytaj także: Żużel. Dwa oblicza Juricy Pavlica. "Nigdy nie pasował mi tor w Gdańsku"

ZOBACZ WIDEO Motor nie obawia się, że straci któregoś z liderów. Prezes odbył z nimi już rozmowy

Czy interesujesz się turniejami towarzyskimi?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (3):

Komentarze (3)

PRZEJDŹ NA WP.PL