Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Michał SasieńWP SportoweFakty / Michał Szmyd / Na zdjęciu: Michał Sasień

Żużel. PGE Ekstraliga: Władze reagują na słowa Świącika. Sasień odsunięty od meczu w Częstochowie

Przemysław Półgęsek
Przemysław Półgęsek
Po ogromnej krytyce jaka spadła na Michała Sasienia po meczu Speed Car Motor - forBET Włókniarz, władze ligi postanowiły, że to nie on będzie sędzią piątkowego spotkania w Częstochowie. Jego miejsce w wieżyczce zajmie Jerzy Najwer.

Mecz Speed Car Motor Lublin - forBET Włókniarz Częstochowa obfitował w kontrowersje. Wielu częstochowian miało po nim pretensje do arbitra - Michała Sasienia. Wśród nich był również Michał Świącik, prezes Włókniarza. Nie podobały mu się przede wszystkim decyzje sędziego dotyczące procedury startowej.

Dodatkowego smaczku dodawał całej sytuacji fakt, że Sasień miał w piątek poprowadzić kolejny mecz Włókniarza, tym razem na własnym torze przeciwko MRGARDEN GKM Grudziądz. - Nie wyobrażam sobie, żebyśmy przegrali przez jakieś nie do końca pewne wykluczenia. Bardzo się cieszę, że pan Sasień prowadzi to spotkanie. Będzie miał możliwość udowodnienia całej żużlowej Polsce, że jest dobrym sędzią - ironizował w magazynie żużlowym Eleven Sports Świącik.

Czytaj także: Żużel. Betard Sparta Wrocław nie naruszy płacowej hierarchii dla Maksyma Drabika

Te słowa okazały się dla władz ligi przesadą. Dziś wiemy już, że w wieżyczce częstochowskiego stadionu zasiądzie w piątek inny sędzia. - Ze względu na zupełnie niezrozumiałe wywieranie presji na arbitrze meczu 13. rundy PGE Ekstraligi forBet Włókniarz Częstochowa - MRGARDEN GKM Grudziądz (9.08.2018, godz. 18:00), Michale Sasieniu, Zarząd Ekstraligi Żużlowej sp. z o.o., zdecydował o zmianie obsady na ten mecz. Spotkanie jako arbiter poprowadzi Jerzy Najwer - ogłoszono we wtorek za pośrednictwem strony internetowej PGE Ekstraligi.

Czytaj także: Krzysztof Kasprzak rozgląda się za nowym pracodawcą. Komu w niedzielę udowodni swoją przydatność?

ZOBACZ WIDEO Kolejka po Jasona Doyle'a. Motor zapowiada, że też złoży mu ofertę

Czy władze ligi postąpiły słusznie zmieniając sędziego meczu w Częstochowie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (14):

Wszystkie komentarze (14)

Komentarze (14)

    Wszystkie komentarze (14)
    PRZEJDŹ NA WP.PL