Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Dariusz OstafińskiWP SportoweFakty / WP SportoweFakty / Na zdjęciu: Dariusz Ostafiński

Żużel. Jak wygląda życie Dowhana bez Myszki Miki? Były prezes Falubazu i sędzia Słupski w magazynie "Bez Hamulców"

Kamil Hynek
Kamil Hynek
W czwartek (godz. 13) kolejna odsłona magazynu "Bez Hamulców" w WP Sportowe Fakty. Gośćmi będą były prezes i udziałowiec Falubazu Zielona Góra - Robert Dowhan, zawodniczka Betard Sparty Wrocław - Wiktoria Garbowska i sędzia - Paweł Słupski.

Co łączy tercet, który zmierzy się z serią dociekliwych pytań redaktora Dariusza Ostafińskiego? Na pewno to, że nie są aktualnie osobami z pierwszych stron gazet, ale w środowisku żużlowym uznaje się je za powszechnie znane.

Na gorącym krześle zasiądzie m.in. dawno nie widziany Robert Dowhan. Człowiek, który pociągał kiedyś za sznurki w Falubazie Zielona Góra, zza biurka doprowadził ten klub do drużynowego mistrzostwa Polski, zdradzi nam m.in gdzie się podziała jego słynna różowa koszula. Kto wie, a może właśnie w niej pojawi się w studio? Poza tym dowiemy się, czy nie brakuje mu klubu w życiu codziennym, co teraz porabia i, czy zmuszono go do odsprzedania pakietu swoich akcji w Falubazie.

CZYTAJ TAKŻE: Ostafiński: Nie zgadzam się prezesie na róbta co chceta

Kolejnym z gości będzie ekstraligowy sędzia Paweł Słupski. Obecność arbitra żużlowego w programach "na żywo" należy do rzadkości więc tym bardziej warto będzie wysłuchać, że praca na wieżyczce nie jest usłana różami. Sędzia z Lublina wyjaśni chociażby, że jego profesja jest nacechowana olbrzymią presją i często przenosi się poza tor żużlowy. Np. do internetu, gdzie rozjemca musi zmierzyć się nie tylko z olbrzymią falą hejtu, ale również pogróżkami na prywatnych skrzynkach w mediach społecznościowych. Słupski zweryfikuje też ostatnie teorie o "taśmowych czołgistach" prezesa forBET Włókniarza Częstochowa - Michała Świącika

Do tej pory kobiety w magazynie pojawiały się tylko i wyłącznie w części, w której biorą udział dziennikarze. W końcu jest ten pierwszy raz, kiedy dama sama "stanie" oko w oko z redaktorem prowadzącym dział żużel WP Sportowe Fakty. Z zawodniczką Betard Sparty Wrocław - Wiktorią Garbowską porozmawiamy o historycznej chwili i debiucie ligowym w Polsce w barwach Euro Finannce Polonii Piła Niemki - Sindy Weber. Garbowska zastanowi się czy jest szansa na więcej "żużlówek" na naszych torach, a może kluby zatrudniają kobiety tylko przez wgląd na chwyt marketingowy, aby przyciągnąć na trybuny płeć przeciwną?

CZYTAJ TAKŻE: Stal Gorzów wysyła pismo do Ekstraligi. Chodzi o tor Motoru

W loży prasowej przewaga mężczyzn dwa do jednego. Oprócz Karoliny Mikołajczyk jeden "świeżak" - Michał Mitrut. Wątkiem przewodnim stadion w Lublinie. Bez owijania w bawełnę wszyscy wypowiedzą się, czy biorąc pod uwagę słabą infrastrukturę, ale olbrzymie zainteresowanie żużlem ze strony kibiców Motoru, Spedway Ekstraliga powinna iść na ustępstwa i dopuścić lublinian do przyszłorocznych rozgrywek w najlepszej lidze świata. A może właśnie bez sentymentów należałoby wyrzucić klub z ligi i pokazać kto tu rządzi?

Emisja Magazynu "Bez Hamulców" z odnośnikiem na www.wp.pl w dziale sport i WP SportoweFakty w dziale żużel w czwartek od godz. 13:00.

ZOBACZ WIDEO Stal Gorzów dochodzi do ściany. Zmora zapowiada transfery po sezonie

Czy obejrzysz magazyn "Bez Hamulców"?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (5):

Wszystkie komentarze (5)

Komentarze (5)

PRZEJDŹ NA WP.PL