Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Mikkel MIchelsenWP SportoweFakty / Michał Chęć / Na zdjęciu: Mikkel MIchelsen

Żużel. PGE Ekstraliga. Prezydent Lublina spotkał się z władzami ligi. Do końca września powstanie harmonogram działań

Michał Mielnik
Michał Mielnik
W środę odbyło się spotkanie prezydenta miasta Lublin Krzysztofa Żuka z prezesem PGE Ekstraligi Wojciechem Stępniewskim i wiceprezesem Ryszardem Kowalskim. Na nim omówiono harmonogram działań związanych ze stadionem przy al. Zygmuntowskich 5.

Tydzień temu pierwszego sierpnia prezes PGE Ekstraligi Wojciech Stępniewski poinformował, że Speed Car Motor Lublin może wylecieć z ligi, mimo utrzymania sportowego. Wszystko spowodowane jest stanem lubelskiego stadionu przy al. Zygmuntowskich 5. 

W środę prezes oraz wiceprezes Ryszard Kowalski najlepszej żużlowej ligi świata spotkali się osobiście z prezydentem miasta Lublin Krzysztofem Żukiem. Tematem przewodnim był nowy stadion dla Motoru Lublin. Na spotkaniu ustalono, że do końca września 2019 roku Urząd Miasta Lublin wraz z klubem Speedway Lublin SA uzgodnią z Ekstraligą Żużlową oraz Polskim Związkiem Motorowym harmonogram działań modernizacji stadionu na którym Speed Car Motor rozgrywa swoje spotkania ligowe. Jednym z ważnych punktów tych ustaleń będzie zastępczy obiekt, na którym żużlowcy mogliby się ścigać podczas budowy nowego obiektu.

Zobacz także: Żużel. Truly.work Stal wysłała pismo do PGE Ekstraligi. Gorzowianie mają zastrzeżenia do toru w Lublinie!

- Gdy strony przyjmą wzajemne uzgodnienia nic nie będzie stało na przeszkodzie, aby klub z Lublina otrzymał promesę infrastrukturalną klubu Ekstraligi Żużlowej dającą przepustkę do uzyskania licencji Polskiego Związku Motorowego, uprawniającą go do występów w PGE Ekstralidze. Czekamy teraz już tylko na konkretne terminy - wyjaśnił Wojciech Stępniewski na łamach speedwayekstraliga.pl. - Takie plany były wcześniej uzgadniane w związku z realizacjami modernizacji stadionów w Grudziądzu i Wrocławiu. Polski Związek Motorowy i Ekstraliga Żużlowa idą klubom i miastom na rękę dając odpowiedni czas na modernizację infrastruktury, postępujemy tak od wielu lat i mamy nadzieję, że nie inaczej będzie także w tej sprawie - dodał Wojciech Stępniewski.

ZOBACZ WIDEO Ważne informacje w sprawie Grzegorza Zengoty. Motor chce z nim przedłużyć kontrakt!

Jednym z pomysłów jest przeniesienie żużlowców na Arenę Lublin, na której obecnie występują piłkarz 3-ligowego Motoru. O takie rozwiązanie mocno ubiega prezes żużlowego klubu Jakub Kępa. Aby tak się stało na tym obiekcie musiałaby zostać zdjęta murawa oraz konieczne byłoby ułożenie tymczasowego owalu.

- Bywam na trybunach przy al. Zygmuntowskich i zgadzam się, że wszyscy zasługujemy na lepsze warunki do emocjonowania się meczami PGE Ekstraligi w Lublinie. Dlatego deklaruję, że Lublin zbuduje nowy stadion i już wkrótce rozstrzygniemy przetarg na wykonawcę koncepcji nowego obiektu żużlowego - powiedział Krzysztof Żuk.

Zobacz także: Żużel. Menedżer Speed Car Motoru zdziwiony pismem truly.work Stali. Jego zdaniem to element gry

W niedzielę Speed Car Motor Lublin rozegra swój ostatni domowy mecz w rundzie zasadniczej tegorocznego sezonu PGE Ekstraligi. Beniaminek podejmie wicemistrza kraju truly.work Stal Gorzów. Aby uniknąć baraży Motor musi wygrać mecz za trzy punkty i liczyć na potknięcia rywali w pozostałych spotkaniach.

Czy do końca września poznamy koncepcję nowego stadionu w Lublinie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (16):

 • Lukim81Pomorskie-Śląskie Zgłoś
  Z tego co wiem Urząd Miasta prowadzi procedurę przetargową z opracowaniem wstępnego projektu stadionu żużlowego, oferty zostały zakończone, urząd już zdołał się z tym zapoznać.
  Czytaj całość
  Przetargiem zainteresowane są trzy firmy. Niby interpleracje w sprawie nowego stadioniu zostały złożone do przezydenta Lublina. Jednak jest drugie dno idą wybory czy radna ze swą interpleracją nie kładzie na pierwszym miejscu swej przyszłości? wszak zbliżają się wybory i taka kiełbasa przedwyborcza.Pzdr!
  • мurgrabia Zgłoś
   Ale jak to sie liczy i do czego sie odnosi stan stadionu? w E lidze od czego toi toiji?jak jest miara ? Moze inaczej załoze sie o 1000zł ze w lublinie z sektora gdzie wyjeżdża polewaczka
   Czytaj całość
   dobiegne w 30 sek pod trybune vip gdzie siedzi ostaf by mu prz... .na którym stadionie ktos jest w stanie pobić mój rekord???psNo moze bym i przegrał bo sadze ze nie tylko Ja bym biegł hahahaah
   • KACPER.U.L Zgłoś
    Właśnie.Co dalej ze stadionem na którym przyszła gwiazda Koziołków rodem z Australii wyczekiwana już na lotnisku spowoduje dziki szał euforię nie widzianą jeszcze na trybunach w meczu
    Czytaj całość
    z Bykami o której wspomną nawet w mongolskim Tańcu z Gwiazdami,że o byciu wychowankiem po kilku miesiącach nie wspomnę widać się pytają się zapytują ale dyskretnie,nie wychylają się za bardzo,i z olimpijskim spokojem czekają na rozwój wydarzeń w pewnym klubie gdzie już tylko bawią się jazdą na motocyklach z programem naprawczym bez napompowanych balonów rzecz jasna.Co do stadionów to widzę znam taki maki na którym brak schodów widoczny gołym okiem,i na którym za potrzebą trzeba iść w drapaki oraz taki maki na którym studzienkę zalewa,i startuje się na rzut moherowego beretu.Ściślej na światło.Oj zagrzężli my,i czort karty rozdaje:)
    Wszystkie komentarze (16)

    Komentarze (16)

     Wszystkie komentarze (16)
     PRZEJDŹ NA WP.PL