Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Michał Szmyd / Na zdjęciu: Norbert Kościuch

Żużel. Znamy dziesięciu uczestników turnieju Chrobrego. W tym gronie dwóch ekstraligowców

Mateusz Domański
Mateusz Domański
Już 15 sierpnia (czwartek) na gnieźnieńskim owalu odbędzie się XI edycja Turnieju o Koronę Bolesława Chrobrego - Pierwszego Króla Polski. Poznaliśmy nazwiska dziesięciu zawodników, którzy staną do walki o królewskie insygnia.

Wśród zaprezentowanych żużlowców znalazły się dwa nazwiska z PGE Ekstraligi. Mowa o Norbercie Kościuchu i Krzysztofie Buczkowskim. Do Gniezna przyjadą także Marcin Nowak, Rafał Okoniewski oraz Kacper Gomólski.

Czytaj także: Żużel. DMPJ: Włókniarz wygrał w Gnieźnie. Deszcz przeszkodził żużlowcom (relacja)

W obsadzie widnieje już pięciu zawodników Car Gwarant Startu Gniezno - Oskar Fajfer, Jurica Pavlic, Oliver Berntzon, Adrian Gała i Andriej Kudriaszow. Nikogo nie powinno to dziwić. Turniej towarzyski będzie dla Rafaela Wojciechowskiego dobrą okazją na sprawdzenie formy swoich podopiecznych przed play-offami.

Początek sierpniowych zawodów na torze w Gnieźnie został zaplanowany na godzinę 17:00. Przypomnijmy, że w tym roku rywalizacja toczyć się będzie zgodnie z formułą zawodów indywidualnych. Nie będzie już więc eksperymentów ze zmaganiami drużynowymi.

Czytaj także: Żużel. Poznaliśmy zawodników zastępowanych w play-offach i daty półfinałów

ZOBACZ WIDEO Sędzia Paweł Słupski przyznaje: Dostajemy niezbyt miłe informacjeKup bilet na wielki finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie! -->>

Czy interesujesz się turniejami towarzyskimi?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (2):

Komentarze (2)

PRZEJDŹ NA WP.PL