Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Leon Madsen, Marek Cieślak, Sławomir Drabik WP SportoweFakty / Michał Chęć / Na zdjęciu: Leon Madsen, Marek Cieślak, Sławomir Drabik.

Żużel. forBET Włókniarz wrócił z dalekiej podróży i nie odpuści w Gorzowie. "Musimy trzymać formę"

Mateusz Makuch
Mateusz Makuch
Wydaje się, że drużyna forBET Włókniarza Częstochowa dokonała niemożliwego. Biało-zieloni wybrnęli z trudnej sytuacji i na kolejkę przed końcem rundy zasadniczej zapewnili sobie play-offy. Nie oznacza to jednak, że pojadą na pół gwizdka w Gorzowie.

W piątek częstochowski Włókniarz pokonał MRGARDEN GKM Grudziądz 52:38. Lwy z Częstochowy tym samym zapewniły sobie udział w fazie play-off, wyrzucając z niej właśnie grudziądzan. - Nie odczuwaliśmy wielkiej presji. Dobrze pojechali nasi liderzy. Świetnie spisali się Zagar i Lindgren. Swoje zrobił również Leon Madsen. Dobrze zaprezentował się też Gruchalski, natomiast gorzej nasi polscy seniorzy - mówił po tym meczu Marek Cieślak, trener gospodarzy. - Wystarczyło to jednak do tego, aby wygrać czternastoma punktami - uzupełnił.

Szkoleniowiec zwrócił uwagę na mniejsze zdobycze punktowe Adriana Miedzińskiego i Pawła Przedpełskiego. Zdaniem Marka Cieślaka, problemem tych zawodników jest nastawienie mentalne. - Oni wykazują się dużym zaangażowaniem. Są nerwusami i chcieliby wszystko "połknąć" i później efekty są takie, a nie inne - ocenił trener forBET Włókniarza.

Zobacz także: Włókniarz przeciwko wszystkim, a GKM play-off i tak obejrzy w telewizji

Częstochowianie są w takiej sytuacji, że na dobrą sprawę, z punktu widzenia tabeli, ich ostatni mecz rundy zasadniczej w Gorzowie z truly.work Stalą nie będzie mieć większego znaczenia. Inaczej do tematu podchodzi jednak Marek Cieślak, który zwrócił uwagę, że zespół nie może pozwolić sobie na rozprężenie. - Do Gorzowa nie jedziemy tylko po to, aby sobie to spotkanie odjechać. Aby trzymać formę, to ten mecz jest nam potrzebny. Musimy tam pojechać normalne zawody - podkreślił. Dodajmy, że w pierwszej konfrontacji, Włókniarz pokonał u siebie Stal 47:43.

Mecz truly.work Stal Gorzów - forBET Włókniarz Częstochowa zaplanowano na 23 sierpnia, na godzinę 18.

Czytaj również: Sebastian Ułamek stoi za metamorfozą Mateja Zagara. Pomógł mu poprawić starty

ZOBACZ WIDEO Sędzia Paweł Słupski przyznaje: Dostajemy niezbyt miłe informacjeCzy Twoim zdaniem Włókniarz wygra w Gorzowie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (7):

Wszystkie komentarze (7)

Komentarze (7)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL