Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Arkadiusz Potoniec, Rene BachNewspix / Jarosław Pabijan / Na zdjęciu: Arkadiusz Potoniec, Rene Bach.

Żużel. Rosną nadzieje na powrót ligi do Rzeszowa. Nowe stowarzyszenie ze wsparciem PZMot

Mateusz Kozanecki
Mateusz Kozanecki
Niebawem na mapie pojawi się nowy klub - Rzeszowskie Towarzystwo Żużlowe. Działacze w poniedziałek mieli złożyć wniosek o rejestrację nowego podmiotu. Jest zatem szansa na powrót ligowego ścigania do stolicy Podkarpacia.

Przypomnijmy, że ostatni mecz ligowy w Rzeszowie odbył się 23 września 2018. Stal zremisowała wówczas w finale 2. LŻ z TŻ Ostrovią, dzięki czemu uzyskała awans do drugiej klasy rozgrywkowej.

Ekipie z Podkarpacia nie udało się jednak wystartować na zapleczu PGE Ekstraligi. Z uwagi na liczne problemy zespół Ireneusza Nawrockiego nie otrzymał licencji, a wszyscy zawodnicy mogli poszukać nowych klubów.

Czynione są starania, aby rozbrat z ligowym ściganiem trwał w Rzeszowie nie dłużej niż jeden sezon. W poniedziałek (12 sierpnia) do sądu wpłynął wniosek o rejestrację Rzeszowskiego Towarzystwa Żużlowego.

ZOBACZ WIDEO Sędzia Paweł Słupski przyznaje: Dostajemy niezbyt miłe informacje

Działacze nowego podmiotu spotkali się już z prezesem Polskiego Związku Motorowego Michałem Sikorą. Obecne były także władze miasta oraz Marta Półtorak, która, jak podaje portal nowiny24.pl, zapewniła, że zaangażuje się w odbudowę rzeszowskiego żużla.

Przedstawiciele PZMot zamierzają wspomóc nową inicjatywę. Celem rzeszowian jest przystąpienie do rozgrywek 2. Ligi Żużlowej już w sezonie 2020. Według informacji portalu nowiny24.pl, Rzeszowskie Towarzystwo Żużlowe będzie mogło liczyć na wsparcie co najmniej kilku firm, które wspomagały poprzedni klub.

Na 20 sierpnia zaplanowano spotkanie, w którym mogą wziąć udział wszyscy chcący pomóc w reaktywacji żużla w stolicy Podkarpacia. We wrześniu ma ruszyć szkółka, a na koniec przyszłego miesiąca planowane jest przeprowadzenie zawodów.

Czytaj także:
Przemysław Termiński zapowiada rewolucję. Chusteczki przygotowane, wszyscy zawodnicy odejdą
Mariusz Staszewski z nowym kontraktem. TŻ Ostrovia ma trenera na kolejne dwa lata

POLECAMY: Kup bilet na finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie

Czy wierzysz, że Rzeszowskie Towarzystwo Żużlowe przystąpi do 2. LŻ w sezonie 2020?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (33):

 • MarS_80 Zgłoś
  Teraz to z dużej litery? Nic nie wiesz wręcz nie obchodzi Cię to? A jak to się ma do Twojej wypowiedzi poniżej- cytuję: "nie denerwuj się że zapytam ale czy ty aby na pewno jesteś z
  Czytaj całość
  Lublina ? " Tak jestem z Hamburga tzn z pod lubelskiego Świdnika... Normalnie boki zrywać!Cienka ta "gwardia wywiadowcza" lubelska oj cienka..."lubelski jadowity szczurek ??? poważnie" - kto tu się kompromituję sam się zastanów...
  • emii Zgłoś
   Niech wdowie pieniądze oddają a nie krętactwo, zmiana nazwy i nowy klub.
   • MarekSG Zgłoś
    Długi niech spłaca najpierw my w Gorzowie zawsze płacimy i nie kombinujemy jak Częstochowa czy Rzeszów
    Wszystkie komentarze (33)

    Komentarze (33)

    ×
     Wszystkie komentarze (33)
     PRZEJDŹ NA WP.PL