Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Andreas Jonsson, Michael Jepsen Jensen, Nicki Pedersen WP SportoweFakty / Michał Chęć / Na zdjęciu: Andreas Jonsson, Michael Jepsen Jensen, Nicki Pedersen.

Żużel. Falubaz może stanąć przed trudnym wyborem. W górnej części tabeli PGE Ekstraligi jeszcze wiele może się zdarzyć

Dariusz Ostafiński
Dariusz Ostafiński
W ostatniej kolejce Falubaz jedzie do Torunia i może stać się tak, że nie będzie wiedział, czy mecz z Get Well warto wygrać. Bo jeśli w rozpoczynającym się później spotkaniu Sparta wygra z Unią 51:39, to zielonogórzanie w play-off trafią na mistrza.

23 i 25 sierpnia ostatnia kolejka rundy zasadniczej PGE Ekstraligi. Wydaje nam się, że wiemy już wszystko, ale tak naprawdę dopiero po 14. kolejce poznamy ostateczny układ play-off. Bo wcale nie musi dojść do meczu Betard Sparta - Stelmet Falubaz. Jeśli zielonogórzanie wygrają w Toruniu (przegrać mogą pod warunkiem, że forBET Włókniarz Częstochowa nie wygra w Gorzowie), a wrocławianie pokonają u siebie 51:39 Fogo Unię (tam przegrali 40:50), to wtedy w 1. rundzie play-off zmierzą się Włókniarz ze Spartą i Falubaz z Unią.

Falubaz rozpoczynając niedzielny mecz z Get Well, będzie już znał wynik Włókniarza, który dwa dni wcześniej, w piątek, jedzie z truly.work Stalą. Jeśli częstochowianie przegrają, to Falubaz bez względu na wszystko (teraz ma 2 punkty przewagi nad Włókniarzem) skończy sezon zasadniczy na 3. miejscu. Jeśli jednak drużyna Marka Cieślaka wygra w Gorzowie (wtedy też zgarnie punkt bonusowy, bo u siebie zwyciężyła) i dopisze 3 punkty, wówczas Falubaz będzie miał mętlik w głowie.

Czytaj także: Fatalne błędy sędziego w Częstochowie. Madsen miał szczęście

Falubaz w przypadku wygranej Włókniarza spadnie na 4. miejsce i może się zacząć zastanawiać, co zrobić w Toruniu. Wygrać i wrócić na 3. miejsce, czy przegrać (nie ma znaczenia, czy z bonusem, czy bez, bo Falubaz ma gorszy bilans dwumeczu z Włókniarzem) i zostać na czwartym. Najgorsze, że jedno i drugie rozwiązanie może oznaczać półfinał z Unią, a tego zielonogórzanie chcieliby uniknąć. Falubaz z trzeciego wpadnie na Unię, jeśli ta zdobędzie we Wrocławiu minimum 40 punktów i nikt nie dostanie bonusa. Falubaz z czwartego wpadnie na Unię przy rozwiązaniu prezentowanym przez nas na wstępie. Będzie się zatem działo.

W dolnej połówce tabeli też jeszcze może być ciekawie. Pewnik to 8. miejsce i spadek Get Well. MRGARDEN GKM Grudziądz też może spać spokojnie, bo niżej 6. miejsca nie spadnie. Obecnie jest na piątym i utrzyma je pod warunkiem, że wygra ze Speed Car Motorem Lublin. Wystarczy, że za dwa, bo obecnie GKM ma nad Motorem 2 punkty przewagi.

Czytaj także: Termiński zapowiada rewolucję w Get Well. Odejdą wszyscy

Tak jak w niedzielę 25 sierpnia będziemy się emocjonować tasowaniem na pozycjach 1-2 i 3-4, tak w piątek 23 sierpnia z wypiekami na twarzy będziemy obserwować walkę o bezpieczne, szóste miejsce. Pierwsza na tor wyjedzie Stal, która, żeby o czymkolwiek marzyć musi wygrać z Włókniarzem za trzy. Za dwa nie, bo wtedy Motorowi (obecnie ma punkt przewagi nad Stalą) wystarczy w Grudziądzu bonus (u siebie wygrali 49:41, więc szanse na ekstra zdobycz są spore). Lublinianie mają lepszy bilans bezpośrednich spotkań ze Stalą.

ZOBACZ WIDEO Po co Dowhan dzwonił do Krużyńskiego po odejściu FrątczakaTAURON dziękuje za kibicowanie podczas cyklu Speedway Euro Championship

Na kogo wpadnie Falubaz w play-off?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (27):

Wszystkie komentarze (27)

Komentarze (27)

×
    Wszystkie komentarze (27)
    PRZEJDŹ NA WP.PL