Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Niels Kristian Iversen i Norbert KościuchWP SportoweFakty / Michał Szmyd / Na zdjęciu: Niels Kristian Iversen i Norbert Kościuch

Żużel. Get Well spadł i już pojawiają się pytania o konflikt interesów. Temat może rozwiązać się sam

Jarosław Galewski
Jarosław Galewski
Get Well spadł do pierwszej ligi. Niektórzy twierdzą, że możemy mieć konflikt interesów ze względu na osobę Adama Krużyńskiego, który jest związany zarówno z toruńskim klubem, jak i sponsorem tytularnym rozgrywek. Co na to GKSŻ?

- Dziś jest za wcześnie, żeby rozmawiać na ten temat. Tak naprawdę nie ma danych, by twierdzić, że będzie trzeba się nad tym w ogóle zastanawiać. Przecież firma Nice ma podpisaną umowę do końca tego sezonu - mówi nam Zbigniew Fiałkowski, wiceprzewodniczący GKSŻ.

W żużlowej centrali tłumaczą nam jednak, że trwają również rozmowy z innymi podmiotami, które są zainteresowane sponsoringiem tytularnym rozgrywek. Nie jest wykluczone, że jedne z takich negocjacji zakończą się podpisaniem umowy. A wtedy temat konfliktu interesów, o którym już teraz mówią w środowisku działacze niektórych klubów, od razu zniknie. - Na rozmowy ze sponsorami mamy jeszcze bardzo dużo czasu. Nasza intencja jest jasna. Chcemy, żeby taka firma wyłożyła jak największe środki. Negocjacje już trwają i w grę wchodzi kilka opcji. Na dziś trudno powiedzieć, czy Nice pozostanie sponsorem pierwszej ligi, czy też nie - podkreśla.

Zobacz także: Rosną nadzieje na powrót ligi do Rzeszowa. Nowe stowarzyszenie ze wsparciem PZMot

- Poza tym jest jeszcze jedna istotna kwestia. Nie wiemy, w jakim formacie przystąpi do przyszłorocznych rozgrywek klub z Torunia. W tym przypadku nie ma również żadnej pewności, że firma Nice i Adam Krużyński będą związani z tą drużyną. Nawet gdyby tak było, to nie podejmę się oceny, czy to byłby konflikt interesów. Tym musieliby zająć się prawnicy. Trzeba również pamiętać, że 1 listopada ma wejść w życie nowy kodeks etyczny. Zobaczymy, czy tak się stanie i jakie pojawią się tam zapisy. Podkreślam jednak jeszcze raz, że na takie dyskusje jest zdecydowanie zbyt wcześnie - podsumowuje Fiałkowski.

Zobacz także: Był tylko szok i niedowierzanie. Rok temu odszedł Tomasz Jędrzejak

ZOBACZ WIDEO Żużel. Zobacz kapitalny wyścig Bartosza Zmarzlika! Kronika 13. kolejki PGE Ekstraligi

Czy Get Well Toruń wróci po roku do PGE Ekstraligi?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (13):

Wszystkie komentarze (13)

Komentarze (13)

    Wszystkie komentarze (13)
    PRZEJDŹ NA WP.PL