Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Rafał Karczmarz przed Fredrikiem Lindgrenem, Krzysztofem Kasprzakiem i Jakubem Miśkowiakiem WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: Rafał Karczmarz przed Fredrikiem Lindgrenem, Krzysztofem Kasprzakiem i Jakubem Miśkowiakiem

Żużel. Stal Gorzów sprowadzi po sezonie juniora z zewnątrz?! W klubie wydają nawet milion, a efektów nie widać

Jarosław Galewski
Jarosław Galewski
Truly.work Stal nie przywiozła z Lublina nawet bonusa. Zawiedli juniorzy, którzy zdobyli punkt przy aż 15 młodzieżowców rywali. W gorzowskim klubie słychać coraz więcej głosów, że szkolenie nie wygląda tak, jak powinno.

TAURON zaprasza na Speedway Euro Championship w Gnieźnie. Oglądaj w Eurosporcie!

Z naszych informacji wynika, że truly.work Stal Gorzów po sezonie bardzo poważnie pochyli się nad transferem młodzieżowca z zewnątrz. Do tej pory taka sytuacja była nie do pomyślenia, bo działacze wyznawali zasadę, że junior to wychowanek. Rzecz jednak w tym, że klub przeznacza rocznie na szkolenie od 700 tysięcy do miliona złotych, a efektów za bardzo nie widać.

Rafał Karczmarz jedzie poniżej oczekiwań, a miał zrobić krok w przód. Mateusz Bartkowiak to zupełnie inna historia. Zawodnik odjeżdża debiutancki sezon, więc nikt zbyt wiele od niego nie wymagał. Główny problem polega jednak na tym, że w klubie od kilku lat są juniorzy, którzy pod wodzą trenera Piotra Palucha nie zrobili wyraźnego postępu.

Zobacz także: Get Well Toruń z nową nazwą, wypożyczonym Doyle'm i dogadanym menedżerem

- W tym roku z juniorami Stali rzeczywiście dzieje się coś dziwnego - komentuje Wojciech Dankiewicz, ekspert nSport+. - Nikt nie spodziewał się, że Rafał Karczmarz pojedzie na takim poziomie. Jest doświadczony i przyzwyczaił nas do trochę innych zdobyczy. Spodziewałem się po nim zdecydowanie więcej. No i faktem jest również to, że poza dwójką, która tworzy juniorski duet w lidze, nikt się nie wyróżnia - dodaje.

Dankiewicz uważa jednak, że z transferem juniora z zewnątrz może być problem. - Od razu nasuwa mi się pytanie, kto miałby przyjść. Rynek jest przecież bardzo ubogi. Wartościowych juniorów mamy bardzo mało - zauważa. - Podejrzewam, że Stal będzie musiała skupić się na swoich zawodnikach. Trzeba na nich postawić i wycisnąć jak najwięcej. Może być tak, że w miejsce tych, których mają, przyjdą jeszcze słabsi - podsumowuje.

Zobacz także: Był tylko szok i niedowierzanie. Rok temu odszedł Tomasz Jędrzejak

ZOBACZ WIDEO Żużel. Zobacz kapitalny wyścig Bartosza Zmarzlika! Kronika 13. kolejki PGE EkstraligiCzy truly.work Stal powinna zdecydować się po sezonie na zakup juniora?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (25):

Wszystkie komentarze (25)

Komentarze (25)

×
    Wszystkie komentarze (25)
    PRZEJDŹ NA WP.PL