WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Łukasz Trzeszczkowski / Na zdjęciu: maszyna w boksie Kacpra Woryny

Żużel. Nowinka techniczna pomaga Kacprowi Worynie. Stoi za nią 51-letni rybniczanin

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
Kacper Woryna w ostatnich tygodniach imponuje formą. Wpływ na to ma m.in. nowinka techniczna w boksie rybniczanina. Zawodnik PGG ROW-u Rybnik schładza sprzęgło za pośrednictwem specjalnej maszyny.

Dwa podia w finałach TAURON SEC w Toruniu i Vojens, do tego świetna postawa w barwach PGG ROW-u Rybnik w Nice 1.LŻ. Obecny sezon jest niezwykle udany dla Kacpra Woryny. Wpływ na to ma m.in. nowinka techniczna w boksie rybniczanina.

Od pewnego czasu w parku maszyn przy boksach Woryny można zobaczyć specjalną maszynę ze srebrną rurą.

Czytaj także: Łogaczow wraca do ścigania w Nice 1. LŻ

- To zwyczajna klimatyzacja, która pozwala schłodzić przegrzane sprzęgło do temperatury 5-10°C w kilka sekund. Czym sprzęgło zimniejsze, tym jest bardziej dynamiczne. W jakimś tam procencie moja klimatyzacja usprawnia start - wytłumaczył na rybnik.com.pl Mariusz Stronczek, pomysłodawca urządzenia.

ZOBACZ WIDEO Żużel. Zobacz kapitalny wyścig Bartosza Zmarzlika! Kronika 13. kolejki PGE Ekstraligi

Stronczek pracę nad maszyną zaczął przed kilkoma laty, współpracował w tym okresie z wieloma zawodnikami i trenerami. W ostatnim okresie postanowił wesprzeć swoim patentem Worynę, bo 51-latek sam pochodzi z Rybnika i leży mu na sercu dobro rybnickiego żużla.

- Od lat znam się z jego tatą Mirkiem. Postanowiliśmy połączyć siły. Myślę, że Kacper jest zadowolony z naszej współpracy. Mój patent na pewno mu nie zaszkodzi, a być może w paru procentach pomoże w walce o podium indywidualnych mistrzostw Europy - dodał Stronczek.

Czytaj także: Możliwy powrót Iversena do Stali Gorzów

Woryna ze specjalnego klimatyzatora korzysta obecnie tylko w zawodach indywidualnych. Niewykluczone jednak, że w przyszłości to się zmieni i maszyna znajdzie się u jego boku również podczas meczów ligowych.

Po trzech turniejach finałowych TAURON SEC rybnicki żużlowiec ma spore szanse na medal. W tej chwili zajmuje czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej z 29 punktami na koncie. Ostatni finał odbędzie się pod koniec września na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Przed rokiem Woryna stanął w "Kotle Czarownic" na podium. Wtedy startował jednak jedynie z "dziką kartą".Kup bilet na wielki finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie! -->>

Czy Kacper Woryna zdobędzie w tym roku medal w TAURON SEC?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (3):

    PRZEJDŹ NA WP.PL