Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Tomasz JędrzejakWP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: Tomasz Jędrzejak

Żużel. Rok po śmierci Tomasza Jędrzejaka. "Nigdy nie pojmę, dlaczego to zrobił"

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
W środę minął rok od samobójczej śmierci Tomasza Jędrzejaka. Środowisko żużlowe nadal pamięta o wieloletnim kapitanie Betard Sparty Wrocław. - Nadal nie rozumiem, dlaczego Tomek od nas odszedł - stwierdził Nicklas Porsing, duński żużlowiec.

14 lipca 2018 roku Polskę obiegła informacja o samobójczej śmierci Tomasza Jędrzejaka, a środowisko żużlowe pogrążyło się w żałobie. Podobnie jak to było w przypadku innych zawodników, nic nie zwiastowało tej tragedii.

Od tamtych wydarzeń minął rok, a osoby związane z żużlem nadal nie potrafią pogodzić się z tym, że Jędrzejaka nie ma już wśród nas. "Pamiętam, że dokładnie rok temu byłem na treningu na stadionie w Rzeszowie. Nagle osoba z władz klubu wpadła do parku maszyn z płaczem. Wszyscy grzali motocykle, a następnie przestali" - opisał swoje wspomnienia Nicklas Porsing, który przed rokiem razem z Jędrzejakiem startował w Stali Rzeszów.

Czytaj także: Możliwy powrót Iversena do Stali Gorzów

"Nie potrafiłem uwierzyć w tę informację. Nie mogłem w to uwierzyć. Ludzie byli zszokowani. Nadal jej nie rozumiem i już nigdy nie pojmę, dlaczego Tomek to zrobił. Jednak bardzo za nim tęsknię. Świetny mentor i niesamowita osoba. Mam nadzieję, że znalazłeś spokój" - dodał Porsing, który w mediach społecznościowych zamieścił wspólne zdjęcie z Jędrzejakiem.

ZOBACZ WIDEO Żużel. Zobacz kapitalny wyścig Bartosza Zmarzlika! Kronika 13. kolejki PGE Ekstraligi

Również kluby żużlowe nie zapomniały o pierwszej rocznicy śmierci Tomasza Jędrzejaka. Choć wychował się w Ostrowie, to jednak większość swojej kariery spędził w Betard Sparcie Wrocław. Z Dolnym Śląskiem pożegnał się po zakończeniu sezonu 2017.

"Kapitanie, w naszych sercach na zawsze" - przekazał w środę wrocławski klub.

Czytaj także: Łogaczow wraca do ścigania w Nice 1. LŻ

"Pozostaniesz w naszej pamięci na zawsze, Tomku! Spoczywaj w pokoju!" - napisała z kolei Arged Malesa TŻ Ostrovia.


Specjalna grafika znalazła się też w mediach społecznościowych PGG ROW-u Rybnik.Aktualne składy drużyn żużlowych:

PGE Ekstraliga -->>

Nice 1. Liga Żużlowa -->>

2. Liga Żużlowa -->>

na Facebooku.

Komentarze (7):

 • Lukim81Pomorskie-Śląskie Zgłoś
  Może lepiej w rocznicę śmierci nie oczeniać dlaczego przez kogo to zrobił? może i rodzina sobie tego nie życzy? Ale pojawił się we mnie pewien liryzm.Była to dramatyczna decyzja,
  Czytaj całość
  człowieka pogrązonego w cerpieniu który bił się z własnymi myślami, brzmi może to banalnie i nasuwa się pytanie czy można było coś zrobić? czy Tomek wykazywał jakieś odznaki że dzieje się z nim coś złego? Nie nie oceniajmy każdego dnia ktoś targa się na tym świecie na życie. Czemu Tomek Jędrzejak poszedł tą dramatyczną drogą tę tajemnicę już zabrał do grobu. Zostaną tylko spekulacje.
  • UL Zgłoś
   Szkoda że dobrzy ludzie z charakterem tak szybko odchodzą, a złych diabli nie biorą
   • dmdn Zgłoś
    Smutna rocznica. Niech spoczywa w pokoju.
    Wszystkie komentarze (7)

    Komentarze (7)

    PRZEJDŹ NA WP.PL