Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Maciej Janowski, Jason DoyleWP SportoweFakty / Łukasz Trzeszczkowski / Na zdjęciu: Maciej Janowski, Jason Doyle

Żużel. Włókniarz sonduje możliwość angażu Doyle'a. Cena może być jednak za wysoka

Dariusz Ostafiński
Dariusz Ostafiński
Kolejka chętnych do Jasona Doyle'a powoduje, że zawodnik ma szansę podpisać gwiazdorski kontrakt na poziomie 1,8 miliona złotych. Wydaje się, że żużlowiec trafi do Motoru, ale pozostali nie rezygnują. W gronie zainteresowanych jest Włókniarz.

forBET Włókniarz Częstochowa znalazł się w play-off, co nie znaczy, że działacze zrezygnowali z ambitnych planów wzmocnienia drużyny przed kolejnym sezonem. W Częstochowie doskonale zdają sobie sprawę z braków i z tego, że obecny skład nie daje medalowych gwarancji. Włókniarz w tym roku jest zespołem, który może, ale wcale nie musi. Nic dziwnego, że klub szuka innych rozwiązań. I jak się okazuje, walczy nie tylko o Maksyma Drabika, lecz sonduje także możliwość pozyskania Jasona Doyle'a.

- A kto nie rozmawia z Doylem - słyszymy w klubie, kiedy pytamy o to, czy to prawda, że Włókniarz podchodzi pod zawodnika, który po spadku Get Well, mimo ważnego kontraktu z toruńskim klubem, będzie do wzięcia. W umowie jest zastrzeżenie, że w razie spadku Doyle stanie się wolnym zawodnikiem. Z drugiej strony właściciel Get Well Przemysław Termiński już zapowiedział, że nie będzie blokował żużlowca.

Czytaj także: Ostafiński w felietonie broni Demskiego i zakazu rozmów z zawodnikami

Kolejka chętnych do Doyle'a ustawiła się już kilka tygodni temu. Pierwszy ustawił się w niej Speed Car Motor Lublin, możliwość zatrudnienia zawodnika rozważa też w pewnych okolicznościach (odejście Drabika) Betard Sparta Wrocław. Teraz okazuje się, że podobny pomysł na wzmocnienie ma Włókniarz.

Za kogo miałby przyjść Doyle? Nie ma innej opcji niż zamiana za Mateja Zagara. Wcale nie jest jednak przesądzone, że do niej dojdzie. Z jednej strony może się okazać, że Doyle będzie bardzo drogi, a jednak priorytetem dla Włókniarza jest młody Drabik. Poza tym Zagar zaczął ostatnio jechać i być może w klubie dojdą do wniosku, że warto dać mu kolejną szansę. Inna sprawa, że dalsze bazowanie na jednym z liderów ze średnią 1,6 na bieg wydaje się mocno ryzykowne.

Czytaj także: Możliwy powrót Iversena do Stali. Komu powinno bardziej zależeć?

ZOBACZ WIDEO Sędzia Paweł Słupski przyznaje: Dostajemy niezbyt miłe informacje

Czy Włókniarz powinien wymienić po sezonie Zagara?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (29):

 • Sebastian Sirek Zgłoś
  Doyle, Drabik... kto jeszcze Panie redaktorze? Woffinden? Łaguta? Sajfutdinow? Kolejny artykuł bez sensu, aby tylko powstał. Może jednak wstrzyma sie pan do listopada z tymi "sondażami"
  • Jonyy Zgłoś
   Doyle jest malo opłacalny skoro cena wysoka a Wlokniarz ma i tak dobrych obcokrajowców a jak juz niech szukają to polskich seniorów.
   • Anastazy Zgłoś
    "Ostafiński z Galewskim biorą się za łby. Motor nie powinien był się pchać do Ekstraligi. Nie nadawał się Redakcja Redakcja 28 Października 2018, - Co się stanie z Motorem,
    Czytaj całość
    jak co tydzień będzie dostawał łomot. Awans może cofnąć go w rozwoju o lata świetlne - mówi Ostafiński. - Jak telewizja sprzeda produkt - odpowiada Galewski. - My zawsze możemy wyłączyć telewizor - ripostuje Ostafiński."Źródło SF tak to leciało .
    Wszystkie komentarze (29)

    Komentarze (29)

    ×
     Wszystkie komentarze (29)
     PRZEJDŹ NA WP.PL