Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Numizmaty Tomasza GollobaMateriały prasowe / mennictwo.pl / Numizmaty Tomasza Golloba.

Żużel. Kibice pamiętają o Gollobie. Numizmaty z jego podobizną sprzedają się jak świeże bułeczki

Kamil Hynek
Kamil Hynek
Akcja "kup numizmat z podobizną Tomasza Golloba, wesprzyj naszego mistrza" nabiera tempa. Okazuje się, że inicjatywa cieszy się olbrzymim zainteresowaniem kibiców i przechodzi najśmielsze oczekiwania jej organizatorów.

Jeden z inicjatorów całego przedsięwzięcia, współwłaściciel Mennicy Sudeckiej, dzięki któremu możemy nabywać pamiątkowe numizmaty z wizerunkiem Golloba - Tomasz Guzowski ma na to swoją teorię. - Tomek jest nie tylko wielkim sportowcem, ale i człowiekiem. Dawał nam radość przez kilkadziesiąt lat swojej bogatej kariery. Zdobył tytuł mistrza świata w 2010 roku, sześć razy sięgał po DPŚ z polską reprezentacją, wygrał ponad dwadzieścia turniejów Grand Prix. Gwarantuję, że w tym przypadku nie mamy do czynienia tylko ze zwykłą monetą, a czymś więcej - mówi.

CZYTAJ TAKŻE: Prezes Unii Tarnów bawi na wakacjach, a klub tonie w długach

  O co dokładnie chodzi? - Kibice oprócz tego, że wspierają naszą akcję, chcą mieć taki numizmat ze względu na jego olbrzymią wartość pamiątkową.  Fani z całej Polski często z wypiekami na twarzy wspominają karierę Golloba. Biorąc taki numizmat w swoje ręce, stają się częścią czegoś wyjątkowego i unikalnego już na zawsze - dodaje. 

Sympatycy żużla bardzo chwalą sobie jakość i staranność z jaką wykonaną jest pamiątkowy numizmat. - Tak jak Tomek odznaczał się wielką nieustępliwością na torze. Dbał o każdy szczegół, tak my podeszliśmy do tematu w podobny sposób. Cieszy, że trafiliśmy w dziesiątkę. Ogromnym zainteresowaniem nie cieszy się tylko i wyłącznie ten podstawowy numizmat. Mamy sporo zamówień też na te srebrne. One są nietypowe, pokryliśmy je ręcznie 24 karatowym złotem. Wszystko opatrzone jest pięknym opakowaniem menniczym - opisuje Guzowski.

Tomasz Gollob w 2017 roku uległ poważnemu wypadkowi na motocrossie w wyniku którego doznał poważnego urazy kręgosłupa. Od tej pory porusza się na wózku inwalidzkim. Co najważniejsze, cały dochód ze sprzedaży numizmatów jest przeznaczony na jego żmudną i kosztowną rehabilitację. - Tak jak Tomek każdego dnia dąży do celu, jakim jest dla niego ponowne stanięcie na nogi, tak my postaramy się mu pomóc w walce o powrót do zdrowia w jak największym stopniu. Oczywiście na ile będziemy w stanie - zaznacza.

CZYTAJ TAKŻE: Get Well zamyka skład na sezon 2020. Włókniarz może się zdziwić

Numizmaty można nabywać za pośrednictwem witryny: https://mennictwo.pl/c...ollob.html

ZOBACZ WIDEO Zobacz kapitalny wyścig Bartosza Zmarzlika! Kronika 13. kolejki PGE Ekstraligi

Czy kupisz monetę z wizerunkiem Tomasza Golloba?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (5):

 • yes Zgłoś
  Tytuł o pamiętaniu jakiś sensacyjny.Ja pamiętam kilku Gollobów, nie tylko Tomasza...
  • Godfather-Darth Vader Zgłoś
   Ceny horendalne. Tylko głupi uwierzy, że schodzą, jak bułeczki. Moneta za 5 zeta kosztuje 30 zeta. Ciekawe ile przekazujesz Tomkowi.
   • SpartyFan Zgłoś
    Lata mijają, a Gollob ciągle zbiera kasę od kibiców. Dlaczego takiej akcji nie organizuje sie dla kogoś bez takich sukcesów i zarobionej kasy? Tylko po takie akcje Gollob pokazuje się w
    Czytaj całość
    mediach: by dalej zbierać.Oczywiście współczuję mu z powodu wypadku. Wciąż jest najlepszym zawodnikiem w historii żużla (jak dla mnie). I wciąż wyciąga kasę. Rozumiem jego nastawienie, które się nie zmienia od poczatku jego kariery. Nie rozumiem, dlaczego w tym zbieraniu mu się pomaga.
    Wszystkie komentarze (5)

    Komentarze (5)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL