Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Scott NichollsWP SportoweFakty / Adrian Skorupski / Na zdjęciu: Scott Nicholls

Żużel. Premiership. King's Lynn pokonało Peterborough i goni za czołówką

Tomasz Janiszewski
Tomasz Janiszewski
King's Lynn Stars wykonało zadanie i pokonało Peterborough Panthers w trzecim poniedziałkowym spotkaniu Premiership. Szósta drużyna w tabeli wygrała z siódmą 53:37. Na Adrian Flux Arena najwięcej punktów wywalczył Scott Nicholls.

Dobra postawa siedmiokrotnego indywidualnego mistrza Wielkiej Brytanii i byłego wieloletniego uczestnika cyklu Grand Prix nie zdała się outsiderowi Premiership na wiele, choć jeszcze po dwunastym biegu Peterborough przegrywało tylko 33:39 i miało w garści punkt do ligowej tabeli. Piorunująca końcówka King's Lynn sprawiła jednak, że Pantery kontynuują słabą passę i ostatecznie przegrały na Adrian Flux Arena wyraźnie, bo 37:53.

CZYTAJ WIĘCEJ: Premiership: Poole pokonało Swindon. Niezły mecz Musielaka

Wśród gospodarzy fenomenalny początek meczu zanotowali Michael Palm Toft i Erik Riss (na koniec zanotował upadek). W drugiej fazie skutecznością błysnęli Craig Cook i Chris Harris, a jeśli jeszcze dołożyć do tego solidną drugą linię, przyjezdni nie mieli ostatecznie argumentów, by móc powalczyć o korzystniejszy wynik. Sam Nicholls, którego momentami wspierali Charles Wright i Jason Garrity, to zbyt mało na pewnych siebie Stars, którzy gonią ligową czołówkę i dalej mogą myśleć o awansie do fazy play-off.

Punktacja:

King's Lynn Stars - 53
1. Chris Harris (gość) - 8+2 (1,2*,t,3,2*)
2. Michael Palm Toft - 10 (3,3,3,1)
3. Erik Riss - 9 (3,3,3,w)
4. Thomas Joergensen - 6+1 (1,2*,0,3)
5. Craig Cook - 11 (1,3,3,1,3)
6. Lewis Kerr - 7+2 (3,-,2*,0,2*)
7. Simon Lambert (gość) - 2 (0,0,1,-,0,1)

Peterborough Panthers - 37
1. Rohan Tungate - 5 (2,1,2,0,0)
2. Tyron Proctor - 0 (0,0,0,-)
3. Charles Wright - 8+1 (2,t,3,2*,1)
4. Hans Andersen - 0 (0,0)
5. Scott Nicholls - 13+2 (3,1,1*,2*,3,2,1)
6. Aaron Summers - 4 (2,0,2,-)
7. Jason Garrity - 7+3 (1*,2*,2,1,1*,0)

Bieg po biegu:
1. Palm Toft, Tungate, Harris, Proctor - 4:2 - (4:2)
2. Kerr, Summers, Garrity, Lambert - 3:3 - (7:5)
3. Riss, Wright, Joergensen, Andersen - 4:2 - (11:7)
4. Nicholls, Garrity, Cook, Lambert - 1:5 - (12:12)
5. Riss, Joergensen, Tungate, Proctor - 5:1 - (17:13)
6. Palm Toft, Harris, Nicholls, Summers - 5:1 - (22:14)
7. Cook, Garrity, Lambert, Andersen - 4:2 - (26:16)
8. Palm Toft, Kerr, Garrity, Proctor - 5:1 - (31:17)
9. Riss, Summers, Nicholls, Joergensen - 3:3 - (34:20)
10. Wright, Nicholls, Palm Toft, Lambert - 1:5 - (35:25)
11. Cook, Tungate, Garrity, Kerr - 3:3 - (38:28)
12. Nicholls, Wright, Lambert, Riss (w/u) - 1:5 - (39:33)
13. Harris, Nicholls, Cook, Tungate - 4:2 - (43:35)
14. Joergensen, Kerr, Wright, Garrity - 5:1 - (48:36)
15. Cook, Harris, Nicholls, Tungate - 5:1 - (53:37)

Premiership

MDrużynaMPktZRP+/-
1.Swindon Robins24501419+153
2.Poole Pirates23481427+48
3.Wolverhampton Wolves244212111+45
4.Ipswich Witches244211211-37
5.Belle Vue Aces244112111+10
6.King's Lynn Stars233192120
7.Peterborough Panthers24206117-219

ZOBACZ WIDEO Zobacz kapitalny wyścig Bartosza Zmarzlika! Kronika 13. kolejki PGE Ekstraligi

Czy King's Lynn Stars awansuje do fazy play-off Premiership?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (1):

  • BartekS Zgłoś
    To w końcu Sam Nicholls czy Scott Nicholls? Może by się szanowny redaktor zdecydował? A wygrana KL cieszy, zwłaszcza że jadą bez kontuzjowanego Roberta Lamberta.

    Komentarze (1)

    PRZEJDŹ NA WP.PL